34 роки після Чорнобильської катастрофи

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за розмірами та найгіршою за наслідками ядерною аварією в світі.

Науковці, історики, журналісти, збирали інформацію та досліджували цю трагічну подію в різних аспектах: політичному, соціальному, технологічному, медичному. Сьогодні одним з найкращих історичних дослідів в світі вважається книга 2018 року “Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи” Сергія Плохія. Документальна книга “Чорнобиль” Юрія Щербака, що написана у 1987 році, цікава для прочитання і сьогодні.

Тільки рік тому стало широко відомим ім’я лікаря, головного радіолога МОЗ України (1978–1986) Леоніда Кіндзельського, завдяки кому майже всі постраждалі ліквідатори аварії, що були доставлені на лікування у Київ, вижили, в той час як майже всі ліквідатори, направлені на лікування до Москви, померли, внаслідок помилок в методиці лікування.

Сьогодні вже ні в кого немає сумніву, що офіційна реакція Москви на Чорнобильську катастрофу стала головним чинником розпаду СРСР. А той факт, що через добу після аварії, за командою з Москви, для захисту міст Російської Федерації, військовими були викликані штучні дощі та 60 відсотків радіоактивних опадів отримала Білорусь, багато що говорить про наших колишніх “братів”.

В нашій бібліотеці Ви можете знайти професійну наукову літературу з питань радіаційної медицини, безпеки, імунології та гігієни, що була написана за дослідами наслідків Чорнобильської аварії.

Публікації на цю тему

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за розмірами та найгіршою за наслідками ядерною аварією в світі. Науковці, історики, журналісти, збирали інформацію та досліджували цю трагічну подію в різних аспектах: політичному, соціальному, технологічному, медичному. Сьогодні одним з найкращих історичних дослідів в світі вважається книга 2018 року "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи" Сергія Плохія. Документальна книга "Чорнобиль" Юрія Щербака, що написана у 1987 році, цікава для прочитання і сьогодні. Тільки рік тому стало широко відомим ім'я лікаря, головного радіолога МОЗ України (1978–1986) Леоніда Кіндзельського, завдяки кому майже всі постраждалі ліквідатори аварії, що були доставлені на лікування у Київ, вижили, в той час як майже всі ліквідатори, направлені на лікування до Москви, померли, внаслідок помилок в методиці лікування. Сьогодні вже ні в кого немає сумніву, що офіційна реакція Москви на Чорнобильську катастрофу стала головним чинником розпаду СРСР. А той факт, що через добу після аварії, за командою з Москви, для захисту міст Російської Федерації, військовими були викликані штучні дощі та 60 відсотків радіоактивних опадів отримала Білорусь, багато що говорить про наших колишніх "братів". В нашій бібліотеці Ви можете знайти професійну наукову літературу з питань радіаційної медицини, безпеки, імунології та гігієни, що була написана за дослідами наслідків Чорнобильської аварії.