Міжнародний день алкогольного синдрому плода

Дата:
09.09.2022 день
2022-09-09T00:00:00+03:00
2022-09-10T00:00:00+03:00

Міжнародний день алкогольного синдрому плодаЗасновано день було 09.09.1999 р. Дату обрано не випадково. Це нагадування, що протягом дев’яти місяців вагітності жінка повинна вести здоровий спосіб життя і утримуватись від алкоголю.

За даними ВООЗ, у багатьох країнах світу від 3 до 10 % жінок зловживають алкогольними напоями під час вагітності. Ризик народження ними дитини із алкогольний синдром плода або фетальним алкогольним синдромом складає 25-45 %. Якщо вагітна жінка вживає спиртні напої, то шкідливі речовини, що входять у їх склад, проникають крізь плацентарний бар’єр та потрапляють в амніотичну рідину. Плід не в змозі самостійно нейтралізувати отруту, тому вона має негативний вплив на організм дитини та спричиняє невиліковні фізичні та психічні вади.

Відповідно до критеріїв Центру контролю та профілактики захворювань США, основними показниками алкогольного синдрому плоду є зміни у роботі ЦНС (знижені когнітивні функції, дрібна моторика, увага та пам’ять, проблеми із соціальною адаптацією тощо); патології будови обличчя й тіла (малий зріст і вага; недорозвинені щелепи, занадто вузькі очні щілини, згладження носогубного жолобка). Окрім цього, плід може мати вади серця, статевих органів та інші відхилення.

Засновано день було 09.09.1999 р. Дату обрано не випадково. Це нагадування, що протягом дев’яти місяців вагітності жінка повинна вести здоровий спосіб життя і утримуватись від алкоголю. За даними ВООЗ, у багатьох країнах світу від 3 до 10 % жінок зловживають алкогольними напоями під час вагітності. Ризик народження ними дитини із алкогольний синдром плода або фетальним алкогольним синдромом складає 25-45 %. Якщо вагітна жінка вживає спиртні напої, то шкідливі речовини, що входять у їх склад, проникають крізь плацентарний бар’єр та потрапляють в амніотичну рідину. Плід не в змозі самостійно нейтралізувати отруту, тому вона має негативний вплив на організм дитини та спричиняє невиліковні фізичні та психічні вади. Відповідно до критеріїв Центру контролю та профілактики захворювань США, основними показниками алкогольного синдрому плоду є зміни у роботі ЦНС (знижені когнітивні функції, дрібна моторика, увага та пам’ять, проблеми із соціальною адаптацією тощо); патології будови обличчя й тіла (малий зріст і вага; недорозвинені щелепи, занадто вузькі очні щілини, згладження носогубного жолобка). Окрім цього, плід може мати вади серця, статевих органів та інші відхилення.