Народився Георгій Васильович Гайко

Дата:
21.12.2021 день
2021-12-21T00:00:00+02:00
2021-12-22T00:00:00+02:00
Народився Георгій Васильович Гайко

85 років від дня народження ортопеда-травматолога, академіка НАМНУ, доктора медичних наук, професора Георгія Васильовича Гайка (1936)

Ортопед-травматолог, академік НАМН України (2012), доктор медичних наук (1985), професор (1992), заслужений діяч науки і техніки України (1995). Директор ДУ “Інcтитут травматології та ортопедії НАМН України” (1989-2019), професор кафедри травматології і ортопедії № 1 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (2001), завідувач кафедри травматології та ортопедії Київського медичного університету УНАМ (з 1995), керівник клініки ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”.

Зробив значний внесок у розробку проблем реабілітації хворих з наслідками поліомієліту, ортопедичних аспектів гематогенного остеомієліту, артропластики, трансплантації кісткової та хрящової тканин, реконструктивно-відновлювальних операцій у хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями суглобів, стабільно-функціонального остеосинтезу, остеопорозу, ендопротезування. Основні напрями наукової діяльності: травма та її наслідки, травматизм, методи стабільно-функціонального остеосинтезу при переломах і реконструктивно-відновних операціях; вивчення особливостей росту та формування кісток і суглобів при гематогенному остеомієліті в дітей і підлітків; розробка реконструктивно-відновних операцій; трансплантація кісткової та хрящової тканин в експерименті та клініці; розробка методів лікування, прогнозування та профілактики дегенеративно-дистрофічних процесів при вроджених і набутих захворюваннях; ендопротезування суглобів; остеопороз у віковому аспекті та його вплив на перебіг захворювань кісток і суглобів; організація травматолого-ортопедичної допомоги та служби в Україні; підготовка кадрів.

Наукові праці: “Ортопедические осложнения и последствия гематогенного метаэпифизарного остеомиелита у детей и подростков” (1984); “Актуальні питання кістково-гнійної хірургії” (1995); “Хірургічне лікування ушкоджень плечевого сплетіння” (2001); “Відновна хірургія деструктивних форм кістково-суглобового туберкульозу і остеомієліту та їх наслідків” (2002); “Витамин Д и костная система”, “Диагностика и лечение анкилозирующего спондилита” (2010); “Асептична нестабільність ацетабулярного комоненту ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика та лікування” (2014); “Асептична нестабільність компонентів безцементних ендопротезів у хворих на остеоартроз кульшового суглоба” (2014); “Ортопедія і травматологія в Україні. Етапи розвитку та здобутки” (2016).

85 років від дня народження ортопеда-травматолога, академіка НАМНУ, доктора медичних наук, професора Георгія Васильовича Гайка (1936) Ортопед-травматолог, академік НАМН України (2012), доктор медичних наук (1985), професор (1992), заслужений діяч науки і техніки України (1995). Директор ДУ "Інcтитут травматології та ортопедії НАМН України" (1989-2019), професор кафедри травматології і ортопедії № 1 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (2001), завідувач кафедри травматології та ортопедії Київського медичного університету УНАМ (з 1995), керівник клініки ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України". Зробив значний внесок у розробку проблем реабілітації хворих з наслідками поліомієліту, ортопедичних аспектів гематогенного остеомієліту, артропластики, трансплантації кісткової та хрящової тканин, реконструктивно-відновлювальних операцій у хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями суглобів, стабільно-функціонального остеосинтезу, остеопорозу, ендопротезування. Основні напрями наукової діяльності: травма та її наслідки, травматизм, методи стабільно-функціонального остеосинтезу при переломах і реконструктивно-відновних операціях; вивчення особливостей росту та формування кісток і суглобів при гематогенному остеомієліті в дітей і підлітків; розробка реконструктивно-відновних операцій; трансплантація кісткової та хрящової тканин в експерименті та клініці; розробка методів лікування, прогнозування та профілактики дегенеративно-дистрофічних процесів при вроджених і набутих захворюваннях; ендопротезування суглобів; остеопороз у віковому аспекті та його вплив на перебіг захворювань кісток і суглобів; організація травматолого-ортопедичної допомоги та служби в Україні; підготовка кадрів. Наукові праці: "Ортопедические осложнения и последствия гематогенного метаэпифизарного остеомиелита у детей и подростков" (1984); "Актуальні питання кістково-гнійної хірургії" (1995); "Хірургічне лікування ушкоджень плечевого сплетіння" (2001); "Відновна хірургія деструктивних форм кістково-суглобового туберкульозу і остеомієліту та їх наслідків" (2002); "Витамин Д и костная система", "Диагностика и лечение анкилозирующего спондилита" (2010); "Асептична нестабільність ацетабулярного комоненту ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика та лікування" (2014); "Асептична нестабільність компонентів безцементних ендопротезів у хворих на остеоартроз кульшового суглоба" (2014); "Ортопедія і травматологія в Україні. Етапи розвитку та здобутки" (2016).