Всесвітній день боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми

  Дата:
  06.03.2017 день
  2017-03-06T00:00:00+02:00
  2017-03-07T00:00:00+02:00

  Всесвітня Глаукомна Асоціація (WGA), членом якої є Україна, та Всесвітня Асоціація пацієнтів, які страждають на глаукому (WGPA), виступили з ініціативою оголошення 6 березня Всесвітнім днем боротьби з глаукомою. З 2008 року цій день відзначається й в Україні.
  За даними Міжрегіональної громадської організації “Асоціація хворих глаукомою”, в даний час глаукома – одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Термін “глаукома” об’єднує велику групу захворювань очей, яка характеризується постійним, або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним розвитком дефектів поля зору, зниженням центрального зору та атрофією зорового нерву. Найчастіше хвороба розвивається непомітно. Порушення відтоку внутрішньоочної рідини – основна причина незворотної сліпоти. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.
  Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням. Факторами, що спричиняють постійне зростання кількості інвалідів, сліпих від глаукоми, є: пізня стадія захворювання на момент його виявлення, коли функція зору незворотньо знижена, малоефективне лікування та недоліки в обстеженні хворих.