Презентація документального видання “Листування Івана Липи”

15 червня 2021 року в Національній науковій медичній бібліотеці України презентували документальне видання «Листування Івана Липи». У книзі зібрано епістолярну спадщину Івана Львовича Липи (1865−1923) – лікаря, письменника, громадського та політичного діяча.

Презентація документального видання "Листування Івана Липи"Представив видання укладач Ігор Стамбол, історик, кандидат історичних наук, викладач Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.
Іван Львович Липа (1865–1923) – відомий як лікар, письменник і активний громадський діяч. Він походив із полтавського козацького роду і вже під час навчання в Харківському університеті став одним з ідеологів та подвижників української справи. Тому його листування загалом висвітлює суспільно-політичне та літературне життя українців на порубіжжі ХІХ і ХХ століть.

Презентація документального видання "Листування Івана Липи"“Йти по життю, чесно виконуючи і професійний обов’язок, і тримаючи в серці невгасиму віру в майбутнє незалежної держави України” – ця настанова синові Юрію із заповіту від 1923 року розкриває всю багатогранність особистості Івана Липи.
У Великому Дальнику Одеської області досі надійно служить людям лікарня, збудована ще в 1905 році Іваном Липою.

На презентації Ігор Стамбол зробив акцент та розповів більш детально про листування Івана Липи щодо лікарської практики в Україні кінця ХІХ–початку ХХ століття. Листи сповнені багатьма фактами про епідемічну ситуацію, методи боротьби з хворобами, відносинами лікарського персоналу між собою, а також взаєминами між лікарями й пацієнтами в дореволюційну епоху в Україні кінця ХІХ–початку ХХ століття. Ці свідчення є унікальними й опублікованими вперше.

Презентація документального видання "Листування Івана Липи"Всього у презентованому виданні зібрано 292 одиниці листування – це все, що вдалося виявити в українських документосховищах сьогодні.

На заході були присутні колеги бібліотеки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, викладачі Української військово-медичної академії та читачі бібліотеки, які формують майбутнє медицини, передають професійні знання молодим медичним працівникам.

Публікації на цю тему

15 червня 2021 року в Національній науковій медичній бібліотеці України презентували документальне видання «Листування Івана Липи». У книзі зібрано епістолярну спадщину Івана Львовича Липи (1865−1923) – лікаря, письменника, громадського та політичного діяча. Представив видання укладач Ігор Стамбол, історик, кандидат історичних наук, викладач Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. Іван Львович Липа (1865–1923) – відомий як лікар, письменник і активний громадський діяч. Він походив із полтавського козацького роду і вже під час навчання в Харківському університеті став одним з ідеологів та подвижників української справи. Тому його листування загалом висвітлює суспільно-політичне та літературне життя українців на порубіжжі ХІХ і ХХ століть. "Йти по життю, чесно виконуючи і професійний обов'язок, і тримаючи в серці невгасиму віру в майбутнє незалежної держави України" – ця настанова синові Юрію із заповіту від 1923 року розкриває всю багатогранність особистості Івана Липи. У Великому Дальнику Одеської області досі надійно служить людям лікарня, збудована ще в 1905 році Іваном Липою. На презентації Ігор Стамбол зробив акцент та розповів більш детально про листування Івана Липи щодо лікарської практики в Україні кінця ХІХ–початку ХХ століття. Листи сповнені багатьма фактами про епідемічну ситуацію, методи боротьби з хворобами, відносинами лікарського персоналу між собою, а також взаєминами між лікарями й пацієнтами в дореволюційну епоху в Україні кінця ХІХ–початку ХХ століття. Ці свідчення є унікальними й опублікованими вперше. Всього у презентованому виданні зібрано 292 одиниці листування – це все, що вдалося виявити в українських документосховищах сьогодні. На заході були присутні колеги бібліотеки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, викладачі Української військово-медичної академії та читачі бібліотеки, які формують майбутнє медицини, передають професійні знання молодим медичним працівникам.