Презентація книги Віталія Ковалинського

Презентація книги Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019»

5 лютого 2020 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України в співпраці з Музеєм історії Десятинної церкви відбулася презентація книги києвознавця, історика, письменника Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019».

Віталій Васильович Ковалинський (1941–1919) – будівельник за фахом, історик за покликанням з перших днів закохався в Київ. Він був одним із керівників Київської організації Добровільного товариства любителів книги та клубу «Києвознавець», заступником голови Клубу прихильників книги «Субота у Бегемота». Працював в Музеї історії м. Києва, де виступав із циклом лекцій з історії міста і благодійництва, згодом працював головним редактором журналу «Купола».

Віталій Ковалинський – автор публікацій та книжок з історії Києва ХІХ – ХХ століть, серед яких: «Меценаты Киева, «Семья Терещенко», «Пушкін у Києві», «Путівник по Андріївському узвозу», багатотомник «Київські мініатюри» та ін.

Книга «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019» – остання робота Віталія Васильовича. Вона присвячена 110-річчю з дня заснування Київського зоопарку й розповідає про складну історію створення, розвиток і сьогодення цього природоохоронного, науково-дослідного та просвітницького центру. Автор видання виклав матеріал, що грутнується виключно на архівних історичних джерелах і містить багатий фотоілюстративний матеріал. Цікавий факкт – серед ймовірних засновників Київського зоопарку називають і О. Н. Терещенка (газета «Киевское слово». – 1892. – 4 листопада), саме тому презентація книжки відбулася саме в Національній науковій медичній бібліотеці України – в минулому сімейному особняку родини відомих меценатів Терещенків.

У програмі взяли участь історики, києвознавці, музейники, екскурсоводи, представники Київського зоологічного парку, бібліотекарі. Зокрема, виступили: Наталія Писаренко, директор Музею історії Десятинної церкви; Наталія Будзинська, завідувач відділу Музею історії Десятинної церкви; Сергій Харьков, заступник генерального директора Київського зоопарку; Ольга Друг, завідувач відділу Музею історії Києва.
На завершення презентації Олег Модзелевський презентував власний фільм «Зустрічі з Віталієм Ковалинським».

Публікації на цю тему

Презентація книги Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019»

5 лютого 2020 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України в співпраці з Музеєм історії Десятинної церкви відбулася презентація книги києвознавця, історика, письменника Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019». Віталій Васильович Ковалинський (1941–1919) – будівельник за фахом, історик за покликанням з перших днів закохався в Київ. Він був одним із керівників Київської організації Добровільного товариства любителів книги та клубу «Києвознавець», заступником голови Клубу прихильників книги «Субота у Бегемота». Працював в Музеї історії м. Києва, де виступав із циклом лекцій з історії міста і благодійництва, згодом працював головним редактором журналу «Купола». Віталій Ковалинський – автор публікацій та книжок з історії Києва ХІХ – ХХ століть, серед яких: «Меценаты Киева, «Семья Терещенко», «Пушкін у Києві», «Путівник по Андріївському узвозу», багатотомник «Київські мініатюри» та ін. Книга «Історія Київського зоопарку. 1909 – 2019» – остання робота Віталія Васильовича. Вона присвячена 110-річчю з дня заснування Київського зоопарку й розповідає про складну історію створення, розвиток і сьогодення цього природоохоронного, науково-дослідного та просвітницького центру. Автор видання виклав матеріал, що грутнується виключно на архівних історичних джерелах і містить багатий фотоілюстративний матеріал. Цікавий факкт – серед ймовірних засновників Київського зоопарку називають і О. Н. Терещенка (газета «Киевское слово». – 1892. – 4 листопада), саме тому презентація книжки відбулася саме в Національній науковій медичній бібліотеці України – в минулому сімейному особняку родини відомих меценатів Терещенків. У програмі взяли участь історики, києвознавці, музейники, екскурсоводи, представники Київського зоологічного парку, бібліотекарі. Зокрема, виступили: Наталія Писаренко, директор Музею історії Десятинної церкви; Наталія Будзинська, завідувач відділу Музею історії Десятинної церкви; Сергій Харьков, заступник генерального директора Київського зоопарку; Ольга Друг, завідувач відділу Музею історії Києва. На завершення презентації Олег Модзелевський презентував власний фільм «Зустрічі з Віталієм Ковалинським».