Вірнопідданий книги професор Юрій Бернадський

Бернадський Ю.Й. – визнаний одним із 400 видатних інтелектуалів XX століття.

23 січня 2020 року виповнюється 105 років від дня народження видатного вченого, педагога, винахідника, раціоналізатора, знаного щелепно-лицьового хірурга, доктора медичних наук, професора Юрія Йосиповича Бернадського.

Ю.Й. Бернадський народився 25 січня 1915 року в м. Малин, що на Житомирщині. Високі наукові й організаторські здібності дозволили йому з відзнакою закінчити Казанський стоматологічний інститут, у майбутньому очолити профільні кафедри у Краснодарському медичному інституті та Харківському інституті вдосконалення лікарів.
Повністю талант Юрія Йосиповича набув розквіту в Київському медичному інституті (тепер Національний медичний університет імені акад. А.А. Богомольця, НМУ), де впродовж 50-ти років він очолював кафедру хірургічної стоматології. За його участю клінічна база кафедри значно розширилась, був створений пункт невідкладної допомоги щелепно-лицьовим хворим, щелепно-лицьове відділення для дітей з постійно діючим травмпунктом, відкрите відділення пухлин голови та шиї в Київському радіо-рентгенологічному інституті. Блискучий лікар-хірург, він був постійним консультантом Головного управління М3 СРСР і MО3 України.

Юрій Йосипович створив наукову школу, де підготовлені 14 докторів і 56 кандидатів медичних наук, які очолюють кафедри не тільки в Україні, а й за її межами. Для багатьох поколінь лікарів України професор Бернадський був взірцем професіоналізму, людяності, освіченості. Його інтелектуальний потенціал має світове визнання, про що свідчать пам’ятна медаль і книга ″Who’s Who of intellectuals″, в якій Бернадський Ю.Й. – визнаний одним із 400 видатних інтелектуалів XX століття.

Над усе Юрій Йосипович любив і поважав молодь. Тисячі вихованців НМУ, лікарська генерація, яка багато в чому уособлює сучасне та майбутнє охорони здоров’я України, – це його спадщина. Адже наукову школу створюють не лише знання, а й глибоке порозуміння Вчителя та учнів. Саме так, з величезною повагою Юрій Бернадській, справжній інтелігент, ставився до хворих.

Юрій Йосипович Бернадський – доктор медичних наук, один з найактивніших читачів медичної Бібліотеки із студентських років, завжди був її щирим другом і прихильником. Відомий вчений цінував бібліотечну професію, і завжди вважав, що бібліотека – це храм науки, інститут довічної освіти медиків. Тож не випадково власна книжкова колекція професора Юрія Йосиповича Бернадського зберігається у фондах Національної наукової бібліотеки України.

Публікації на цю тему

Бернадський Ю.Й. - визнаний одним із 400 видатних інтелектуалів XX століття.
23 січня 2020 року виповнюється 105 років від дня народження видатного вченого, педагога, винахідника, раціоналізатора, знаного щелепно-лицьового хірурга, доктора медичних наук, професора Юрія Йосиповича Бернадського. Ю.Й. Бернадський народився 25 січня 1915 року в м. Малин, що на Житомирщині. Високі наукові й організаторські здібності дозволили йому з відзнакою закінчити Казанський стоматологічний інститут, у майбутньому очолити профільні кафедри у Краснодарському медичному інституті та Харківському інституті вдосконалення лікарів. Повністю талант Юрія Йосиповича набув розквіту в Київському медичному інституті (тепер Національний медичний університет імені акад. А.А. Богомольця, НМУ), де впродовж 50-ти років він очолював кафедру хірургічної стоматології. За його участю клінічна база кафедри значно розширилась, був створений пункт невідкладної допомоги щелепно-лицьовим хворим, щелепно-лицьове відділення для дітей з постійно діючим травмпунктом, відкрите відділення пухлин голови та шиї в Київському радіо-рентгенологічному інституті. Блискучий лікар-хірург, він був постійним консультантом Головного управління М3 СРСР і MО3 України. Юрій Йосипович створив наукову школу, де підготовлені 14 докторів і 56 кандидатів медичних наук, які очолюють кафедри не тільки в Україні, а й за її межами. Для багатьох поколінь лікарів України професор Бернадський був взірцем професіоналізму, людяності, освіченості. Його інтелектуальний потенціал має світове визнання, про що свідчать пам'ятна медаль і книга ″Who's Who of intellectuals″, в якій Бернадський Ю.Й. - визнаний одним із 400 видатних інтелектуалів XX століття. Над усе Юрій Йосипович любив і поважав молодь. Тисячі вихованців НМУ, лікарська генерація, яка багато в чому уособлює сучасне та майбутнє охорони здоров'я України, - це його спадщина. Адже наукову школу створюють не лише знання, а й глибоке порозуміння Вчителя та учнів. Саме так, з величезною повагою Юрій Бернадській, справжній інтелігент, ставився до хворих. Юрій Йосипович Бернадський - доктор медичних наук, один з найактивніших читачів медичної Бібліотеки із студентських років, завжди був її щирим другом і прихильником. Відомий вчений цінував бібліотечну професію, і завжди вважав, що бібліотека – це храм науки, інститут довічної освіти медиків. Тож не випадково власна книжкова колекція професора Юрія Йосиповича Бернадського зберігається у фондах Національної наукової бібліотеки України.