Використовуйте серце для підключення

29 вересня – Всесвітній день серця

Всесвітній день серця засновано 1999 року, за ініціативи Всесвітньої федерації серця. Проведення всесвітнього дня схвалено Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, ЮНЕСКО, міжнародними організаціями та підтримано у багатьох країнах світу. З 2011 року визначена постійна дата проведення – 29 вересня.

Україна бере активну участь у заходах задля підвищення обізнаності населення про причини виникнення серцево–судинних захворювань, з метою їх профілактики та своєчасного лікування.

21–24 вересня 2021 року у Києві, в НСК «Олімпійський» відбувся ХХІІ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС КАРДІОЛОГІВ УКРАЇНИ, який щорічно проводить Всеукраїнська асоціація кардіологів, ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України та громадська організація «Всеукраїнська асоціація превентивної кардіології та реабілітації». Конгрес відбувся у гібридному форматі ONLINE та OFFLINE. Мета Конгресу – разом з іноземними та вітчизняними фахівцями обговорити актуальні новини кардіології та об’єднати зусилля щодо впровадження новітніх досягнень світової науки у практику українських лікарів.

Цього року Всесвітній день серця проводиться під девізом «Використовуйте серце для підключення». Це означає, що ми маємо використовувати свої знання та можливості допомагати своїм близьким дотримуватися здорового способу життя, більше часу проводити з батьками та дітьми в парках, заохочувати їх вживати здорову їжу.
Пандемія COVID – 19 показала наскільки люди, які мають серцево–судинні захворювання, виявилися більш вразливими до вірусу і мали ізолюватися. Самоізоляція має багато негативних наслідків, серед них: лікування on–line, що приводить до відсутності необхідної діагностики і медичних призначень; недостатність контактів з родиною та друзями; зумовлює переїдання та зменшення фізичної активності.

Для профілактики серцево–судинних захворювань необхідно дотримуватися здорової дієти, відмовитися від тютюну та алкоголю, займатися фізичною активністю та своєчасно перевіряти рівень глюкози і холестерину у крові, вимірювати тиск. У цьому нам допомагає використання цифрових інструментів, таких як програми для телефонів на носіях, щоб ми залишалися в курсі справ і можливостей для покращення обізнаності про серцево–судинні захворювання.

З нагоди Всесвітнього дня серця, по всій Україні проводиться активна інформаційна робота щодо підвищення усвідомлення суспільством небезпеки, яку представляє епідемія серцево–судинних захворювань у кожному конкретному регіоні.
Долучаючись до інформаційно–просвітницьких заходів Всесвітнього дня серця, бібліотека експонує книжкову виставку. На виставці представлена література з фондів ННМБУ про серцево–судинні захворювання, діагностику, лікування та профілактику.

Публікації на цю тему

29 вересня – Всесвітній день серця

Всесвітній день серця засновано 1999 року, за ініціативи Всесвітньої федерації серця. Проведення всесвітнього дня схвалено Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, ЮНЕСКО, міжнародними організаціями та підтримано у багатьох країнах світу. З 2011 року визначена постійна дата проведення – 29 вересня. Україна бере активну участь у заходах задля підвищення обізнаності населення про причини виникнення серцево–судинних захворювань, з метою їх профілактики та своєчасного лікування. 21–24 вересня 2021 року у Києві, в НСК «Олімпійський» відбувся ХХІІ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС КАРДІОЛОГІВ УКРАЇНИ, який щорічно проводить Всеукраїнська асоціація кардіологів, ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України та громадська організація «Всеукраїнська асоціація превентивної кардіології та реабілітації». Конгрес відбувся у гібридному форматі ONLINE та OFFLINE. Мета Конгресу – разом з іноземними та вітчизняними фахівцями обговорити актуальні новини кардіології та об'єднати зусилля щодо впровадження новітніх досягнень світової науки у практику українських лікарів. Цього року Всесвітній день серця проводиться під девізом «Використовуйте серце для підключення». Це означає, що ми маємо використовувати свої знання та можливості допомагати своїм близьким дотримуватися здорового способу життя, більше часу проводити з батьками та дітьми в парках, заохочувати їх вживати здорову їжу. Пандемія COVID – 19 показала наскільки люди, які мають серцево–судинні захворювання, виявилися більш вразливими до вірусу і мали ізолюватися. Самоізоляція має багато негативних наслідків, серед них: лікування on–line, що приводить до відсутності необхідної діагностики і медичних призначень; недостатність контактів з родиною та друзями; зумовлює переїдання та зменшення фізичної активності. Для профілактики серцево–судинних захворювань необхідно дотримуватися здорової дієти, відмовитися від тютюну та алкоголю, займатися фізичною активністю та своєчасно перевіряти рівень глюкози і холестерину у крові, вимірювати тиск. У цьому нам допомагає використання цифрових інструментів, таких як програми для телефонів на носіях, щоб ми залишалися в курсі справ і можливостей для покращення обізнаності про серцево–судинні захворювання. З нагоди Всесвітнього дня серця, по всій Україні проводиться активна інформаційна робота щодо підвищення усвідомлення суспільством небезпеки, яку представляє епідемія серцево–судинних захворювань у кожному конкретному регіоні. Долучаючись до інформаційно–просвітницьких заходів Всесвітнього дня серця, бібліотека експонує книжкову виставку. На виставці представлена література з фондів ННМБУ про серцево–судинні захворювання, діагностику, лікування та профілактику.