ГоловнаНовини10 липня – День вшанування загиблих медиків

10 липня – День вшанування загиблих медиків

Світло їхніх сердець живе у кожному врятованому житті

10 липня 2026 року Україна вдруге відзначає День вшанування загиблих медиків. У цей день ми вшановуємо пам’ять тих, хто присвятив своє життя найвищій місії – рятувати життя інших.
Ця дата започаткована командою Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» в рамках масштабної національної ініціативи «Посвіт пам’яті», покликаної вшанувати сотні лікарів, медсестер та парамедиків, які віддали власні життя, рятуючи інших під час російсько-української війни.
Національна наукова медична бібліотека України долучилася до ініціативи «Посвіт пам’яті» і збирає інформацію про загиблих медиків для Книги пам’яті.

Сьогодні о 14:00 Україна вшанує пам’ять загиблих медпрацівників загальнонаціональною хвилиною мовчання. У всіх медичних закладах її супроводжуватиме символічний звук серцебиття, що зупиняється. Крім того, у лікарнях та шпиталях встановлять символічну інсталяцію – порожні стільці з білими халатами та фотографіями загиблих героїв.
Закликаємо українців долучитися до вшанування пам’яті тих, хто до останнього подиху залишався вірним професійному обов’язку.

Вічна пам’ять янголам в білих халатах!

Статті на цю тему

Майбутні Події

Календар Медицини

Останні публікації

Світло їхніх сердець живе у кожному врятованому житті 10 липня 2026 року Україна вдруге відзначає День вшанування загиблих медиків. У цей день ми вшановуємо пам’ять тих, хто присвятив своє життя найвищій місії – рятувати життя інших. Ця дата започаткована командою Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» в рамках масштабної національної ініціативи «Посвіт пам’яті», покликаної вшанувати сотні лікарів, медсестер та парамедиків, які віддали власні життя, рятуючи інших під час російсько-української війни. Національна наукова медична бібліотека України долучилася до ініціативи «Посвіт пам’яті» і збирає інформацію про загиблих медиків для Книги пам’яті. Сьогодні о 14:00 Україна вшанує пам’ять загиблих медпрацівників загальнонаціональною хвилиною мовчання. У всіх медичних закладах її супроводжуватиме символічний звук серцебиття, що зупиняється. Крім того, у лікарнях та шпиталях встановлять символічну інсталяцію – порожні стільці з білими халатами та фотографіями загиблих героїв. Закликаємо українців долучитися до вшанування пам’яті тих, хто до останнього подиху залишався вірним професійному обов’язку. Вічна пам’ять янголам в білих халатах!