КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТНИХ І ЗНАМЕННИХ ДАТ

Бер
21
Чт
2019
Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Бер 21 день

Відзначається щорічно з 2006 р., заснований на 6 міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

День проведення Міжнародного дня людини з синдромом Дауна вибраний невипадково, це двадцять перший день третього місяця, пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.

Бер
22
Пт
2019
Народився Анатолій Михайлович Печінка
Бер 22 день

60 років від дня народження кандидата медичних наук, доцента Анатолія Михайловича Печінки (1959)

Кандидат медичних наук, доцент. У 2005-2009 очолював кафедру інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Доцент кафедри інфекційних хвороб Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.  Куратор циклів тематичного удосконалення на тему “Сучасні питання діагностики та лікування хворих на кишкові інфекції, вірусні гепатити та ВІЛ/СНІД”. Відповідальний за лікувально-діагностичну роботу кафедри. Член комітету з біоетики при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Дійсний член Асоціації інфекціоністів України.

Основні напрями наукової та практичної діяльності: гострі та хронічні вірусні гепатити: діагностика та лікування; гострі респіраторні вірусні інфекції, пневмонії: діагностика та лікування; менінгіти різної етіології та їх ускладнення; бешиха: діагностика та лікування.

Народився Олексій Сергійович Шкляревський
Бер 22 день

180 років від дня народження лікаря, біофізика, фізіолога, патолога, доктора медицини, екстраординарного, ординарного професора Олексія Сергійовича Шкляревського (1839-1906)

Закінчив медичний факультет Московського університету. Спеціалізувався в галузі патології в Москві та Німеччині. Від 1869 – викладач загальної патології Київського університету, від 1870 – професор медичної фізики; 1878-1880 – професор Вищих жіночих курсів у Києві.

Автор низки праць з питань фізіології та патології крові, проблем запалення, амілоїдного переродження, гемодинаміки при інфаркті тощо. Зробив кілька відкриттів у цих галузях.