Найбільшим скарбом на Землі є діти. Вони її майбутнє!
Проте, немає країни у світі, де 100 відсотково вирішені питання дитячої освіти, медичної допомоги, дітей сиріт чи домашнього насильства над дітьми. Тому ООН оголосила 20 листопада всесвітнім днем дитини, а також 20 листопада 1959 року прийняли ″Декларацію прав дитини″. В 1989 році, також 20 листопада всесвітнім співтовариством була прийнята ″Конвенція прав дитини″.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення здоров′я і благополуччя дітей в усьому світі. Не випадково це свято збігається з Міжнародним днем педіатра.
Педіатрі́я – від грецького – παιδίον — дитина та грец. ιατρεία — лікування – галузь у медичній науці, головним завданням якої є збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал.
Завдяки розвитку педіатричної науки і дитячої охорони здоров’я різко знизилася дитяча смертність, значно зменшилася захворюваність та летальність від окремих захворювань, поліпшився фізичний розвиток дітей. На сьогодні педіатрія охоплює вчення не лише про хвору, але й про здорову дитину. Сучасна педіатрія має на меті попередити захворювання, чи звести до мінімуму наслідки вже існуючого. Педіатр консультує батьків з приводу того, як виростити малюка максимально здоровим. Веде дитину аж до її повноліття.
Щирі вітання усім діткам, зростайте здоровими!
Щиро вітаємо всіх педіатрів з професійним святом! Дякуємо за Вашу працю!