29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення (World Digestive Health Day), заснований на день прийняття Статуту Всесвітньої організації гастроентерологів.

Вашій увазі представляється література, що висвітлює питання збалансованого та оздоровчого харчування, питання організації санаторно-курортної дієтотерапії, класифікацію лікувальних та столових мінеральних вод України і методику їх застосування в комплексному лікуванні та профілактиці. Автори пропонують правила складання добового раціону для людей залежно від віку, професійної діяльності та для спортсменів. У додатках подаються таблиці для розрахунку добового раціону різних категорій осіб.

Висвітлено особливості оздоровчого харчування в умовах екологічного неблагополуччя, застосування продуктів бджільництва, харчових добавок та рекомендації провідних медичних асоціацій світу при найбільш поширених хворобах. Перевага віддається стравам, які готуються на пару, відвареній їжі, білій рибі, свіжим фруктам, овочам, не забуваючи і про зернові продукти.

У будь-якому випадку, харчування людини повинно бути регулярним, різноманітним, повноцінним і збалансованим. Таке харчування убезпечить людей від багатьох захворювань і страждань, а активний спосіб життя, помірне фізичне навантаження і відмова від шкідливих звичок допоможуть зробити життя повноцінним і яскравим!