1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ СНІДом

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги. За даними МОЗ, за період з 1987 по 2017 роки в Україні понад 43 тисячі людей померли від захворювань, обумовлених СНІДом. За оцінками міжнародних експертів, понад 40% інфікованих українців навіть не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику та недостатню поінформованість громадян.

ВІЛ – Вірус імунодефіциту людини
СНІД – Синдром набутого імунодефіциту

ВІЛ і СНІД: відмінності

ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету. Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що він інфікований. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб. Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.

Існує кілька шляхів зараження ВІЛ/СНІД:

● Незахищений (без презервативу) статевий акт; (70-80 відсотків)
● Спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію; (5 – 10 відстотків)
● Використання нестерільного інструментарію для татуювання та пірсингу;
● Використання чужих для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові; (дуже рідко)
● Передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю; (5 – 10 відсотків)
● Переливання зараженої крові (5 – 10 відсотків).

Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слина, піт, сльози, сеча і фекалії). Вживаючи алкоголь та наркотики, ви теж ризикуєте своїм здоров’ям. Вживання наркотиків в переважній більшості випадків згубно позначається на здоров’ї людей. Найбільш небезпечним є ін’єкційне вживання наркотиків: саме так можна заразитися ВІЛ, вірусами гепатитів B і C, сифіліс та іншими інфекційними захворюваннями. Інфекції можуть потрапити в кров при спільному використанні ін’єкційного інструментарію: через чужий шприц або голку, а також через інший інструментарій для ін’єкцій (фільтри, воду та посуд для приготування розчинів). Дуже високий ризик ін’єкційного зараження несуть в собі розчини наркотиків.

Як виявити ВІЛ/СНІД

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу.
. Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу

Пункт тестування на ВІЛ/СНІД

Адреса: Київ, вул. Шулявська, 5, оф. 10
Час роботи:
Пн.-пт. 09.00 до 19.30
Суб. 11.00 до 17.00
Нд – вихідний
Без перерви
Результат за 15 хвилин
Безкоштовно, Конфіденційно
Безкоштовні презервативи

Публікації на цю тему

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. 1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги. За даними МОЗ, за період з 1987 по 2017 роки в Україні понад 43 тисячі людей померли від захворювань, обумовлених СНІДом. За оцінками міжнародних експертів, понад 40% інфікованих українців навіть не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику та недостатню поінформованість громадян. ВІЛ – Вірус імунодефіциту людини СНІД – Синдром набутого імунодефіциту

ВІЛ і СНІД: відмінності

ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету. Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що він інфікований. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб. Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань. Існує кілька шляхів зараження ВІЛ/СНІД: ● Незахищений (без презервативу) статевий акт; (70-80 відсотків) ● Спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію; (5 - 10 відстотків) ● Використання нестерільного інструментарію для татуювання та пірсингу; ● Використання чужих для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові; (дуже рідко) ● Передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю; (5 - 10 відсотків) ● Переливання зараженої крові (5 - 10 відсотків). Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слина, піт, сльози, сеча і фекалії). Вживаючи алкоголь та наркотики, ви теж ризикуєте своїм здоров’ям. Вживання наркотиків в переважній більшості випадків згубно позначається на здоров’ї людей. Найбільш небезпечним є ін’єкційне вживання наркотиків: саме так можна заразитися ВІЛ, вірусами гепатитів B і C, сифіліс та іншими інфекційними захворюваннями. Інфекції можуть потрапити в кров при спільному використанні ін’єкційного інструментарію: через чужий шприц або голку, а також через інший інструментарій для ін’єкцій (фільтри, воду та посуд для приготування розчинів). Дуже високий ризик ін’єкційного зараження несуть в собі розчини наркотиків.

Як виявити ВІЛ/СНІД

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. . Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу

Пункт тестування на ВІЛ/СНІД Адреса: Київ, вул. Шулявська, 5, оф. 10 Час роботи: Пн.-пт. 09.00 до 19.30 Суб. 11.00 до 17.00 Нд – вихідний Без перерви Результат за 15 хвилин Безкоштовно, Конфіденційно Безкоштовні презервативи