Микола Іванович Пирогов в Україні

До 210–ї річниці від дня народження видатного вченого, геніального хірурга, анатома, педагога, доктора медицини, професора, громадського діяча.

Пирогов Микола Іванович створив перший атлас топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях, вперше в історії медицини застосував гіпсову пов′язку.

Народився Микола Іванович в Росії й був спадковим дворянином. Але понад 20 років жив і працював в Україні, реалізуючи гуманітарні й просвітницькі ідеї, що сприяли становленню української інтелігенції, науки, освіти.
Час віддаляє нас від того періоду, коли жив і творив Микола Іванович Пирогов, проте його ідеї, принципи, наукові праці не втрачають свого значення. Вони іще довго залишатимуться актуальними, а для практичної хірургії, анатомії людини, воєнно-польової хірургії – неоціненними.

Справа Пирогова, його вчення витримали випробування часом. Вдячні нащадки з повагою і любов′ю зберігають пам′ять про великого гуманіста, лікаря, громадянина і Людину в Миколаївській церкві-усипальниці, яка є складовою частиною Національного музею-садиби М. І. Пирогова у Вінниці. Ім’я Пирогова носить Вінницький національний медичний університет.

ННМБ України пишається, що у її фондах зберігається понад 100 документів про життєвий і професійний шлях, вшанування його пам′яті в Україні і світі та наукових прижиттєвих видань Миколи Івановича Пирогова, адже його внесок у розвиток медицини всього світу настільки значний, що по праву став безсмертним.

Публікації на цю тему

До 210–ї річниці від дня народження видатного вченого, геніального хірурга, анатома, педагога, доктора медицини, професора, громадського діяча. Пирогов Микола Іванович створив перший атлас топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях, вперше в історії медицини застосував гіпсову пов′язку. Народився Микола Іванович в Росії й був спадковим дворянином. Але понад 20 років жив і працював в Україні, реалізуючи гуманітарні й просвітницькі ідеї, що сприяли становленню української інтелігенції, науки, освіти. Час віддаляє нас від того періоду, коли жив і творив Микола Іванович Пирогов, проте його ідеї, принципи, наукові праці не втрачають свого значення. Вони іще довго залишатимуться актуальними, а для практичної хірургії, анатомії людини, воєнно-польової хірургії – неоціненними. Справа Пирогова, його вчення витримали випробування часом. Вдячні нащадки з повагою і любов′ю зберігають пам′ять про великого гуманіста, лікаря, громадянина і Людину в Миколаївській церкві-усипальниці, яка є складовою частиною Національного музею-садиби М. І. Пирогова у Вінниці. Ім'я Пирогова носить Вінницький національний медичний університет. ННМБ України пишається, що у її фондах зберігається понад 100 документів про життєвий і професійний шлях, вшанування його пам′яті в Україні і світі та наукових прижиттєвих видань Миколи Івановича Пирогова, адже його внесок у розвиток медицини всього світу настільки значний, що по праву став безсмертним.