11 березня – Всесвітній день нирки – World Kidney Day

Традиційно, у другій декаді березня, ННМБУ приєднується до щорічної глобальної інформаційно-просвітницької кампанії, направленої на підвищення обізнаності населення планети, про важливість наших нирок.

З метою донесення до широкої громадськості важливості профілактичних лікарських оглядів для запобігання виникнення і прогресування нефрологічних захворювань, у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку, де розглядаються питання з діагностики, лікування, профілактики та попередження хвороб нирок. На виставці демонструються роботи світових та українських науковців, лікарів практиків, де висвітлюються фактори, чинники, які впливають на здоров′я нирок людини. Окремою рубрикою на виставці представлено праці видатного вченого України, фундатора нефрології, засновника Української асоціації нефрологів і Української школи нефрологів, володаря ″медичного Оскару″ Ордена (Хреста) Пантелеймона Цілителя – Любомира Пирога, який 1-го березня 2021 року відзначив свій 90-річний ювілей від дня народження та 50- річчя професійної діяльності.

11 березня - Всесвітній день нирки - World Kidney Day

Основна функція нирок – фільтрація та виведення з організму шкідливих речовин. Крім очищення нирки вирішують й інші важливі завдання життєдіяльності організму: підтримують нормальний рівень тиску, регулюють кислотно-лужний баланс і беруть участь у виробленні еритроцитів. У той же час нирки дуже вразливий орган, який одним з перших атакують хвороботворні мікроорганізми. Саме тому дуже важливо регулярно стежити за станом цього органу, піклуючись про головне: – регулярно випивати не менше 1-1,5 літрів чистої питної води, щоб сприяти промиванню нирок; – хоча б раз на рік робити аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь які негативні зміни і нівелювати їх за призначенням лікаря; – вести здоровий, активний спосіб життя, щоб не створити застійних процесів в організмі; – турбуватись про здорове харчування, збільшити вживання овочів і фруктів; – відмовитись від шкідливих звичок; – контролювати артеріальний тиск і  масу тіла тощо.

І, пам′ятайте, що краще попередити будь яку хворобу, ніж лікувати її!

Публікації на цю тему

Традиційно, у другій декаді березня, ННМБУ приєднується до щорічної глобальної інформаційно-просвітницької кампанії, направленої на підвищення обізнаності населення планети, про важливість наших нирок. З метою донесення до широкої громадськості важливості профілактичних лікарських оглядів для запобігання виникнення і прогресування нефрологічних захворювань, у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку, де розглядаються питання з діагностики, лікування, профілактики та попередження хвороб нирок. На виставці демонструються роботи світових та українських науковців, лікарів практиків, де висвітлюються фактори, чинники, які впливають на здоров′я нирок людини. Окремою рубрикою на виставці представлено праці видатного вченого України, фундатора нефрології, засновника Української асоціації нефрологів і Української школи нефрологів, володаря ″медичного Оскару″ Ордена (Хреста) Пантелеймона Цілителя - Любомира Пирога, який 1-го березня 2021 року відзначив свій 90-річний ювілей від дня народження та 50- річчя професійної діяльності. Основна функція нирок - фільтрація та виведення з організму шкідливих речовин. Крім очищення нирки вирішують й інші важливі завдання життєдіяльності організму: підтримують нормальний рівень тиску, регулюють кислотно-лужний баланс і беруть участь у виробленні еритроцитів. У той же час нирки дуже вразливий орган, який одним з перших атакують хвороботворні мікроорганізми. Саме тому дуже важливо регулярно стежити за станом цього органу, піклуючись про головне: - регулярно випивати не менше 1-1,5 літрів чистої питної води, щоб сприяти промиванню нирок; - хоча б раз на рік робити аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь які негативні зміни і нівелювати їх за призначенням лікаря; - вести здоровий, активний спосіб життя, щоб не створити застійних процесів в організмі; - турбуватись про здорове харчування, збільшити вживання овочів і фруктів; - відмовитись від шкідливих звичок; - контролювати артеріальний тиск і  масу тіла тощо. І, пам′ятайте, що краще попередити будь яку хворобу, ніж лікувати її!