19 травня – Всесвітній День сімейного лікаря

19 травня відзначають Всесвітній день сімейного лікаря. Це свято  запровадила   у 2010 році Всесвітня рада сімейних лікарів WONCA, членом якої є й Українська асоціація сімейних лікарів.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме первинна медико-санітарна допомога має бути основою в організації медичної допомоги населенню.
В Україні впровадження інституту лікаря загальної практики розпочато в 2011 році в рамках реформування й удосконалення первинної медико-санітарної допомоги в окремих областях. Сімейні лікарі доказали, що вони можуть проводити ефективну профілактику захворювань та лікувати широке коло захворювань. У МОЗ підкреслили, що сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного із нас. 80 відсотків усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні.

До цього свята залучаються не лише лікарі загальної практики – сімейні лікарі та медики первинної ланки, але і сім’я, як первинний та основний осередок суспільства. Вже за першого контакту з пацієнтами сімейні лікарі мають визначати не лише діагноз, але й необхідний рівень фахової допомоги в закладах охорони здоров’я. З перших днів Незалежності нашої держави розпочався розвиток сімейної медицини в країні. Нині в реформі медичної галузі сімейну медицину визначено пріоритетною та ключовою, бо саме первинна допомога має формувати здоров’я нації, тому підготовка лікарів такого фаху має стати фундаментальною. Наразі сімейна медицина проходить нелегкий шлях становлення, тому саме відповідальність, фаховість та турбота сімейних лікарів та медичних сестер загальної практики-сімейної медицини первинної ланки забезпечують зміцнення здоров’я жителів України.

З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря, у виставковій залі ННМБУ, розгорнуто книжкову виставку за даною тематикою.

Висловлюємо безмежну вдячність всім працівникам служби сімейної медицини ПМСД – за високий професіоналізм та відданість справі. Від усієї душі бажаємо вам, шановні колеги, здоров’я, миру та подальших професійних здобутків.

Публікації на цю тему

19 травня відзначають Всесвітній день сімейного лікаря. Це свято  запровадила   у 2010 році Всесвітня рада сімейних лікарів WONCA, членом якої є й Українська асоціація сімейних лікарів. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме первинна медико-санітарна допомога має бути основою в організації медичної допомоги населенню. В Україні впровадження інституту лікаря загальної практики розпочато в 2011 році в рамках реформування й удосконалення первинної медико-санітарної допомоги в окремих областях. Сімейні лікарі доказали, що вони можуть проводити ефективну профілактику захворювань та лікувати широке коло захворювань. У МОЗ підкреслили, що сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного із нас. 80 відсотків усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні. До цього свята залучаються не лише лікарі загальної практики – сімейні лікарі та медики первинної ланки, але і сім’я, як первинний та основний осередок суспільства. Вже за першого контакту з пацієнтами сімейні лікарі мають визначати не лише діагноз, але й необхідний рівень фахової допомоги в закладах охорони здоров’я. З перших днів Незалежності нашої держави розпочався розвиток сімейної медицини в країні. Нині в реформі медичної галузі сімейну медицину визначено пріоритетною та ключовою, бо саме первинна допомога має формувати здоров’я нації, тому підготовка лікарів такого фаху має стати фундаментальною. Наразі сімейна медицина проходить нелегкий шлях становлення, тому саме відповідальність, фаховість та турбота сімейних лікарів та медичних сестер загальної практики-сімейної медицини первинної ланки забезпечують зміцнення здоров’я жителів України. З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря, у виставковій залі ННМБУ, розгорнуто книжкову виставку за даною тематикою. Висловлюємо безмежну вдячність всім працівникам служби сімейної медицини ПМСД - за високий професіоналізм та відданість справі. Від усієї душі бажаємо вам, шановні колеги, здоров’я, миру та подальших професійних здобутків.