22 березня – Всесвітній день охорони водних ресурсів World Water Day

Всесвітній день охорони водних ресурсів проходить щорічно з 22 березня 1993 року. У цей день – всі країни світу акцентують увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі. Захід бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що відбулась в Ріо-де-Жанейро, 1992 року. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем охорони водних ресурсів. У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я – Україна і 35 європейських країн, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

Вода – дуже цінний та життєво необхідний ресурс для всього живого на планеті. З якістю питної води пов’язані стан здоров’я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру.
Не будьте байдужими до свого майбутнього, розпочинайте берегти воду вже сьогодні.

Сьогодні може зробити кожна людина:

 • вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – зберегти десятки літрів чистої води;
 • користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;
 • не використовувати фосфатні миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;
 • віддавати перевагу душу замість ванної;
 • вимикати воду під час чищення зубів;
 • користуватися унітазом з двома режимами зливу;
 • не засмічувати водойми побутовими відходами;
 • не мити автомобілі на берегах річок та озер.

Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє
своїх дітей, які мають право пити чисту воду. І пам’ятайте, що якісна вода – це основа вашого здоров’я!

З метою інформування суспільства про значення і важливість Води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту суспільства – у виставковій залі ННМБУ розгорнуто книжкову виставку ″До всесвітнього дня охорони водних ресурсів″.

Література з фондів ННМБУ, що експонується на книжковій виставці, висвітлює питання властивостей унікальної, загадкової та неосяжної за глибиною своїх таємниць речовини – води. Її раціонального використання, гігієни та екології, медико-екологічні та санітарні аспекти питної води, теоретичні та практичні аспекти ринку мінеральної води, мікробіологічні методи очищення стічних вод від органічних забрудників. На виставці представлено Водний кодекс України, Національні стандарти, ГОСТИ, технічні умови, нармативно-методичні документи, державні та національні програми з питань водопостачання та якості питної води тощо.

Пам′ятаймо, Вода – основа існування життя на Землі!

Публікації на цю тему

Всесвітній день охорони водних ресурсів проходить щорічно з 22 березня 1993 року. У цей день - всі країни світу акцентують увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі. Захід бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що відбулась в Ріо-де-Жанейро, 1992 року. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем охорони водних ресурсів. У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я - Україна і 35 європейських країн, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. Вода - дуже цінний та життєво необхідний ресурс для всього живого на планеті. З якістю питної води пов’язані стан здоров’я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Не будьте байдужими до свого майбутнього, розпочинайте берегти воду вже сьогодні.

Сьогодні може зробити кожна людина:

 • вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті - зберегти десятки літрів чистої води;
 • користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;
 • не використовувати фосфатні миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;
 • віддавати перевагу душу замість ванної;
 • вимикати воду під час чищення зубів;
 • користуватися унітазом з двома режимами зливу;
 • не засмічувати водойми побутовими відходами;
 • не мити автомобілі на берегах річок та озер.
Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду. І пам’ятайте, що якісна вода - це основа вашого здоров'я! З метою інформування суспільства про значення і важливість Води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту суспільства – у виставковій залі ННМБУ розгорнуто книжкову виставку ″До всесвітнього дня охорони водних ресурсів″. Література з фондів ННМБУ, що експонується на книжковій виставці, висвітлює питання властивостей унікальної, загадкової та неосяжної за глибиною своїх таємниць речовини - води. Її раціонального використання, гігієни та екології, медико-екологічні та санітарні аспекти питної води, теоретичні та практичні аспекти ринку мінеральної води, мікробіологічні методи очищення стічних вод від органічних забрудників. На виставці представлено Водний кодекс України, Національні стандарти, ГОСТИ, технічні умови, нармативно-методичні документи, державні та національні програми з питань водопостачання та якості питної води тощо.
Пам′ятаймо, Вода – основа існування життя на Землі!