26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, рішення про це було прийнято у грудні 2003 року Генеральною Асамблеєю ООН. Генеральна Асамблея ООН також закликала держави-члени ООН широко відзначати цей день та проводити в його рамках відповідні заходи.

Для колективу Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року стало найдраматичнішим днем в історії підприємства. Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України, її гордість, стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Потужний вибух, еквівалентний 500 хіросімським бомбам, змінив життя мільйонів людей. За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров’я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 800 000 чоловік і серед них – весь персонал Чорнобильської АЕС. Всього ж в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало більше 3 мільйонів чоловік, 90 000 було переселено із забруднених територій.

Ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – інтернаціональний подвиг, символ мужності і єднання людей перед лихом.
У ці квітневі дні проходить ряд заходів, що стали вже традиційними. У Славутичі в ніч з 25 на 26 квітня – “Ніч пам’яті”, оперативний персонал ЧАЕС покладе квіти до меморіальної дошки В.Ходемчука, для якого зруйнований четвертий блок став останнім притулком, та до меморіалу Героям Чорнобиля.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим… Висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їхню мужність, героїзм і самовідданість. Наша повага і шана – тим, хто щодня бореться із страшними хворобами, викликаними катастрофою!

Публікації на цю тему

Continue to the category
26 квітня – Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, рішення про це було прийнято у грудні 2003 року Генеральною Асамблеєю ООН. Генеральна Асамблея ООН також закликала держави-члени ООН широко відзначати цей день та проводити в його рамках відповідні заходи. Для колективу Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року стало найдраматичнішим днем в історії підприємства. Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України, її гордість, стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Потужний вибух, еквівалентний 500 хіросімським бомбам, змінив життя мільйонів людей. За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров'я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 800 000 чоловік і серед них – весь персонал Чорнобильської АЕС. Всього ж в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало більше 3 мільйонів чоловік, 90 000 було переселено із забруднених територій. Ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – інтернаціональний подвиг, символ мужності і єднання людей перед лихом. У ці квітневі дні проходить ряд заходів, що стали вже традиційними. У Славутичі в ніч з 25 на 26 квітня – "Ніч пам'яті", оперативний персонал ЧАЕС покладе квіти до меморіальної дошки В.Ходемчука, для якого зруйнований четвертий блок став останнім притулком, та до меморіалу Героям Чорнобиля. Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим... Висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їхню мужність, героїзм і самовідданість. Наша повага і шана - тим, хто щодня бореться із страшними хворобами, викликаними катастрофою!