Інколи життя ділиться на «до» і «після». І буває це не десь за обрієм чи в далекій країні. Усе це трапилося з нами, на нашій українській землі. 23 роки Україна не знала війни, а ми не знали багатьох слів, пов’язаних із війною.
Робота медика ніколи не була легкою і завжди потребує попереднього та загального планування, надання медичної допомоги, додаткового планування, навчання на ходу та виконання вашого військового завдання.
90% поранених на війні гинуть до зустрічі з лікарем, тому важливими є перші хвилини. Українські військові заслуговують на відчуття впевненості, що на випадок поранення на полі бою вони отримають належну медичну опіку.
Статистичні дані свідчать, що половина поранених бійців помирають на полі бою від втрати крові, якщо її не зупинити. Це все відбувається під прицільним вогнем противника. В кожного бійця в нагрудній кишені повинна бути аптечка, яка містить стерильний бинт, джгут, спиртові серветки, ампулу нашатирного спирту. Сьогодні в зоні АТО працюють авто санітарні групи, вони доправляють поранених до місця призначення, де їх сортують за тяжкістю поранень і відправляють у військові шпиталі. В зоні АТО працює багато медиків. Вони мало чим відрізняються від бійців. Так само мають на собі бронежилети, каски, автомати і знаходяться в самому пеклі бою.
Загальні питання організації військової медицини
Невідкладна медична допомога
Профілактика інфекцій у Збройних силах України
Воєнно-польова хірургія, рани, травми
Медико-психологічний аспект