33 роки Чорнобиля

В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася жахлива техногенна катастрофа. Внаслідок потужних вибухів було повністю зруйновано її четвертий енергоблок. Непоправної шкоди було завдано усьому живому, величезним територіям, економіці країни.

В навколишнє середовище потрапила величезна кількість радіоактивних речовин, викид яких порівнюють з потужністю 300 Хіросім. Деякі з радіоактивних речовин будуть розпадатися не один десяток літ.

Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і ряд європейських та скандинавських країн.

Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей.

У виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку ″Чорнобиль – без права на забуття″. В експозиції представлені наукові, науково-популярні та інформаційно-довідкові видання, де розглядаються еколого-біологічні, медичні та економічні наслідки Чорнобильської катастрофи. На виставці представлено документи з фондів ННМБ України. Для пошуку видань цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася жахлива техногенна катастрофа. Внаслідок потужних вибухів було повністю зруйновано її четвертий енергоблок. Непоправної шкоди було завдано усьому живому, величезним територіям, економіці країни. В навколишнє середовище потрапила величезна кількість радіоактивних речовин, викид яких порівнюють з потужністю 300 Хіросім. Деякі з радіоактивних речовин будуть розпадатися не один десяток літ. Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і ряд європейських та скандинавських країн. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей. У виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку ″Чорнобиль – без права на забуття″. В експозиції представлені наукові, науково-популярні та інформаційно-довідкові видання, де розглядаються еколого-біологічні, медичні та економічні наслідки Чорнобильської катастрофи. На виставці представлено документи з фондів ННМБ України. Для пошуку видань цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.