34 роки після Чорнобильської катастрофи

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за розмірами та найгіршою за наслідками ядерною аварією в світі.

Науковці, історики, журналісти, збирали інформацію та досліджували цю трагічну подію в різних аспектах: політичному, соціальному, технологічному, медичному. Сьогодні одним з найкращих історичних дослідів в світі вважається книга 2018 року “Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи” Сергія Плохія. Документальна книга “Чорнобиль” Юрія Щербака, що написана у 1987 році, цікава для прочитання і сьогодні.

Тільки рік тому стало широко відомим ім’я лікаря, головного радіолога МОЗ України (1978–1986) Леоніда Кіндзельського, завдяки кому майже всі постраждалі ліквідатори аварії, що були доставлені на лікування у Київ, вижили, в той час як майже всі ліквідатори, направлені на лікування до Москви, померли, внаслідок помилок в методиці лікування.

Сьогодні вже ні в кого немає сумніву, що офіційна реакція Москви на Чорнобильську катастрофу стала головним чинником розпаду СРСР. А той факт, що через добу після аварії, за командою з Москви, для захисту міст Російської Федерації, військовими були викликані штучні дощі та 60 відсотків радіоактивних опадів отримала Білорусь, багато що говорить про наших колишніх “братів”.

В нашій бібліотеці Ви можете знайти професійну наукову літературу з питань радіаційної медицини, безпеки, імунології та гігієни, що була написана за дослідами наслідків Чорнобильської аварії.

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за розмірами та найгіршою за наслідками ядерною аварією в світі. Науковці, історики, журналісти, збирали інформацію та досліджували цю трагічну подію в різних аспектах: політичному, соціальному, технологічному, медичному. Сьогодні одним з найкращих історичних дослідів в світі вважається книга 2018 року "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи" Сергія Плохія. Документальна книга "Чорнобиль" Юрія Щербака, що написана у 1987 році, цікава для прочитання і сьогодні. Тільки рік тому стало широко відомим ім'я лікаря, головного радіолога МОЗ України (1978–1986) Леоніда Кіндзельського, завдяки кому майже всі постраждалі ліквідатори аварії, що були доставлені на лікування у Київ, вижили, в той час як майже всі ліквідатори, направлені на лікування до Москви, померли, внаслідок помилок в методиці лікування. Сьогодні вже ні в кого немає сумніву, що офіційна реакція Москви на Чорнобильську катастрофу стала головним чинником розпаду СРСР. А той факт, що через добу після аварії, за командою з Москви, для захисту міст Російської Федерації, військовими були викликані штучні дощі та 60 відсотків радіоактивних опадів отримала Білорусь, багато що говорить про наших колишніх "братів". В нашій бібліотеці Ви можете знайти професійну наукову літературу з питань радіаційної медицини, безпеки, імунології та гігієни, що була написана за дослідами наслідків Чорнобильської аварії.