Анатолію Радзіховському – 80 років

20 лютого 2022 року святкує своє 80-річчя читач і добрий друг бібліотеки Анатолій Павлович Радзіховський – відомий хірург, доктор медичних наук, професор кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАН України, Академії інженерних наук України, Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем, почесний академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений художник України, поет і громадський діяч.

За півстоліття професійної діяльності Анатолій Павлович виконав близько 25000 операцій, розробив методики для низки оригінальних операцій на печінці, жовчних шляхах та підшлунковій залозі, зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної медицини, створив сучасну хірургічну школу. Серед наукових напрямків його діяльності проблеми хірургічної гастроентерології, гепатології, панкреатології, лімфології та порушення імунітету в умовах радіаційного впливу.

В науковому доробку Анатолія Павловича понад 526 наукових праць, в тому числі 53 монографії та посібники, 2 двотомних хірургічних атласи, словники, 52 авторських свідоцтва на винаходи та патенти, 15 методичних рекомендацій. Під його керівництвом захищено 5 докторських та 16 кандидатських дисертацій.

В літературному доробку Анатолія Радзіховського книги «Человечество против человека», «Общая патология человека», «Дарую счастье жить», «Спалах болю».
Свій мистецький талант Анатолій Павлович реалізовує у творах живопису, їх вже понад 350 робіт, та понад 4 тисячі оригінальних малюнків, що увійшли до 38 видань. До 80-річчя у Національній науковій медичній бібліотеці України експонуються виставка картин Анатолія Радзіховського.

Колектив Національної наукової медичної бібліотеки України щиросердечно вітає Анатолія Павловича зі славним ювілеєм! Бажаємо ювіляру наукових звершень, мистецького надиху та поетичного настрою, доброго здоров’я на многії, благії літа!

Публікації на цю тему

20 лютого 2022 року святкує своє 80-річчя читач і добрий друг бібліотеки Анатолій Павлович Радзіховський – відомий хірург, доктор медичних наук, професор кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАН України, Академії інженерних наук України, Міжнародної академії комп'ютерних наук і систем, почесний академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений художник України, поет і громадський діяч. За півстоліття професійної діяльності Анатолій Павлович виконав близько 25000 операцій, розробив методики для низки оригінальних операцій на печінці, жовчних шляхах та підшлунковій залозі, зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної медицини, створив сучасну хірургічну школу. Серед наукових напрямків його діяльності проблеми хірургічної гастроентерології, гепатології, панкреатології, лімфології та порушення імунітету в умовах радіаційного впливу. В науковому доробку Анатолія Павловича понад 526 наукових праць, в тому числі 53 монографії та посібники, 2 двотомних хірургічних атласи, словники, 52 авторських свідоцтва на винаходи та патенти, 15 методичних рекомендацій. Під його керівництвом захищено 5 докторських та 16 кандидатських дисертацій. В літературному доробку Анатолія Радзіховського книги «Человечество против человека», «Общая патология человека», «Дарую счастье жить», «Спалах болю». Свій мистецький талант Анатолій Павлович реалізовує у творах живопису, їх вже понад 350 робіт, та понад 4 тисячі оригінальних малюнків, що увійшли до 38 видань. До 80-річчя у Національній науковій медичній бібліотеці України експонуються виставка картин Анатолія Радзіховського. Колектив Національної наукової медичної бібліотеки України щиросердечно вітає Анатолія Павловича зі славним ювілеєм! Бажаємо ювіляру наукових звершень, мистецького надиху та поетичного настрою, доброго здоров’я на многії, благії літа!