Знаний у сфері медицини як науковець та блискучий хірург, він понад 30 років присвятив малюванню під керівництвом сучасних українських художників В’ячеслава Васяновича та Миколи Кононенка.
5 вересня 2023 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулося відкриття благодійної художньої виставки робіт Миколи Івановича Тутченка – хірурга, професора, заслуженого лікаря України, завідувача кафедри хірургії стоматологічного факультету Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
Микола Тутченко живе і працює в обіймах двох муз – медицини і живопису. За фахом він лікар-хірург, за покликанням душі – художник.
У експозиції виставки представлено понад 70 робіт різного розміру, виконаних в різних жанрах пейзажу, натюрморту, портрету та ін., в техніці живопису олійними фарбами. Серед картин є створені у перші місяці війни, під час окупації Київщини. За словами автора, у складних життєвих ситуаціях творчість йому завжди допомагає рятуватися від депресії та залишатися оптимістом по життю.
У заході взяли участь багато людей, об’єднаних «прагненням до суспільної користі» на допомогу ЗСУ.
На відкритті виступили почесні гості:
- Микола Іванович Тутченко, автор виставки;
- Олександр Науменко, перший проректор НМУ ім. О. О. Богомольця, д-р мед. наук, професор, заслужений лікар України;
- Сергій Ененберг, режисер Інтеграційного театру-клубу «Будьмо» Клінічної лікарні «Психіатрія»;
- Галина Максименко, членкиня Національної спілки художників України;
- Микола Матяхін, психолог і волонтер;
- Дар’я Василенко, виконала на гітарі власну пісню «Я дуже хочу повернутись в Україну».
Щиро вдячні всім учасникам за активну участь і придбані картини за донати. Колектив бібліотеки теж долучився і придбав роботи Миколи Тутченка.