Будівля ННМБУ зазнала значних пошкоджень внаслідок ракетного удару

Національна наукова медична бібліотека України постраждала внаслідок прильоту двох ракет в Шевченківському районі столиці

Нездорова пристрасть до символів у окупантів призвела до масових бомбардувань України 10.10.2022. Київ зазнав ракетних ударів по центрам прийняття рішень та об’єктах критичної інфраструктури. Можливо їх цілями були символи української державності — пам’ятник Михайлу Грушевському та будівля Центральної Ради або пам’ятник нашому пророку Тарасу Шевченку, а може «центрами прийняття рішень» ворог вважає будівлі трьох університетів, двох бібліотек, численні музеї, дві лікарні, квітник та дитячий майданчик…

Годі осягнути, що робиться в голові бункерного фюрера. Але факт залишається фактом. Пошкоджені фасади будівлі, що виходить на перехрестя двох вулиць, пошкоджено більше сотні вікон, дверей. Значних пошкоджень зазнало приміщення Польської медичної бібліотеки імені Збігнєва Реліги, відділ нових надходжень, тощо.

Нагадаймо, що двоповерховий цегляний особняк на розі вулиць Антоновича та Толстого був збудований у 1893-1898 роках ( за паспортом об’єкта культурної спадщини; охоронний номер пам’ятки 55) і став садибою родини Олександра Терещенко. З 1920 року в особняку містився Київський рентгено-радіологічний інститут. У 1969 році будівлю передали Національній науковій медичній бібліотеці.

ННМБУ — провідна науково-інформаційна установа у сфері охорони здоров’я, яка має одну з найбільших у Європі систему фондів літератури медико-біологічного спрямування (понад 1 млн 600 тис. примірників 35 мовами світу). Сьогодні ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити роботу і забезпечити доступ наших читачів не тільки до власного фонду, а й до світових інформаційних ресурсів, що є необхідним як фахівцям галузі охорони здоров’я, так і суміжних галузей.

Ворогу нас не зламати! Разом до Перемоги!

Шановні друзі, колеги, читачі і партнери! Щиро вдячні всім вам за небайдужість, дзвінки, листи, за вашу підтримку!

Публікуємо рахунок нашої бібліотеки для благодійних внесків на відновлення приміщення. При оплаті з Привата обираємо переказ за реквізитами:

UA458201720313281001301009457
ЄДРПОУ: 02011887ʼ
Одержувач: ННМБУ
Призначення: благодійний внесок

Публікації на цю тему

Національна наукова медична бібліотека України постраждала внаслідок прильоту двох ракет в Шевченківському районі столиці Нездорова пристрасть до символів у окупантів призвела до масових бомбардувань України 10.10.2022. Київ зазнав ракетних ударів по центрам прийняття рішень та об’єктах критичної інфраструктури. Можливо їх цілями були символи української державності — пам’ятник Михайлу Грушевському та будівля Центральної Ради або пам’ятник нашому пророку Тарасу Шевченку, а може «центрами прийняття рішень» ворог вважає будівлі трьох університетів, двох бібліотек, численні музеї, дві лікарні, квітник та дитячий майданчик… Годі осягнути, що робиться в голові бункерного фюрера. Але факт залишається фактом. Пошкоджені фасади будівлі, що виходить на перехрестя двох вулиць, пошкоджено більше сотні вікон, дверей. Значних пошкоджень зазнало приміщення Польської медичної бібліотеки імені Збігнєва Реліги, відділ нових надходжень, тощо. Нагадаймо, що двоповерховий цегляний особняк на розі вулиць Антоновича та Толстого був збудований у 1893-1898 роках ( за паспортом об’єкта культурної спадщини; охоронний номер пам’ятки 55) і став садибою родини Олександра Терещенко. З 1920 року в особняку містився Київський рентгено-радіологічний інститут. У 1969 році будівлю передали Національній науковій медичній бібліотеці. ННМБУ — провідна науково-інформаційна установа у сфері охорони здоров’я, яка має одну з найбільших у Європі систему фондів літератури медико-біологічного спрямування (понад 1 млн 600 тис. примірників 35 мовами світу). Сьогодні ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити роботу і забезпечити доступ наших читачів не тільки до власного фонду, а й до світових інформаційних ресурсів, що є необхідним як фахівцям галузі охорони здоров’я, так і суміжних галузей. Ворогу нас не зламати! Разом до Перемоги!

Шановні друзі, колеги, читачі і партнери! Щиро вдячні всім вам за небайдужість, дзвінки, листи, за вашу підтримку!

Публікуємо рахунок нашої бібліотеки для благодійних внесків на відновлення приміщення. При оплаті з Привата обираємо переказ за реквізитами: UA458201720313281001301009457 ЄДРПОУ: 02011887ʼ Одержувач: ННМБУ Призначення: благодійний внесок