Календар медицини містить професійні свята медиків, всесвітні дні медицини, ювілейні дати видатних медиків а також державні свята України.
85 років від дня народження ортопеда-травматолога, доктора медичних наук, професора Олександра Івановича Волошина (1937-2020)
Ортопед-травматолог, доктор медичних наук (1974), професор (1990). Закінчив Київський медичний інститут (1961). Відтоді працював у Київському НДІ ортопедії (нині Інститут травматології та ортопедії АМНУ): від 1964 – старший науковий співробітник; від 1967 – в Національному медичному університеті (з перервою): від 1990 – професор кафедри ортопедії і травматології. 1973-1976 працював на кафедрі травматології Університету в м. Константіна (Алжир).
Наукові дослідження з проблем хірургічного лікування пошкоджень опорно-рухового апарату.
Наукові праці: “Направитель для введения костного трансплантата” (1984); “Судебно-медицинские и клинические аспекты травм при дорожно-транспортных происшествиях” (1988); “Переломы шейки бедренной кости и особенности их лечения” (1989); “Профилактика гемофилических артропатий” (1991); “Травматологія та ортопедія” (1999); “Хірургічне лікування гнійно-некротичних ускладнень при пошкодженнях кінцівок” (1999).
65 років від дня народження доктора медичних наук, професора Айдина Гурбановича Салманова (1957)
Доктор медичних наук (2013), професор, завідувач кафедри мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Закінчив Азербайджанський державний медичний інститут (1981).
Основний напрям наукової діяльності: госпітальна епідеміологія, клінічна мікробіологія, інфекції, пов’язані з наданням медичної допомоги, інфекції в області хірургічного втручання, інфекційний контроль, антибіотики й антимікробна резистентність. Розробив критерії визначення 53 локальних форм інфекцій в області хірургічного втручання за анатомічною локалізацією гнійно-запального процесу, розробив і впровадив у практику систему епідеміологічного нагляду за інфекціями в області хірургічного втручання; 2012 розробив і впровадив у закладах охорони здоров’я України систему епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги в хірургії, на основі вивчення епідеміологічних особливостей післяопераційних гнійно-запальних інфекцій і резистентності їхніх збудників до антимікробних препаратів.
80 років від дня народження фармаколога, академіка НАМН України, доктора біологічних наук, професора Миколи Яковича Головенка (1942)
Фармаколог, академік НАМН України (1993), доктор біологічних наук (1981), професор (1985), заслужений діяч науки і техніки України (1992), завідувач відділу фізико-хімічної фармакології Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України.
Є одним з провідних вчених у галузі фармакології та біохімії. Його основні науково-дослідні роботи мають фундаментально-прикладний характер і охоплюють розділи, як-от конструювання та впровадження в медичну практику інноваційних лікарських засобів (феназепам, гідазепам, аміксин, левана). Під його керівництвом вперше розроблені теоретичні основи механізмів реакцій метаболізму різних класів лікарських сполук в організмі. Виявлені нові реакції біотрансформації ліків і встановлена структура ферментів, що їх каталізують. Останніми роками під його керівництвом проведений цикл досліджень, присвячених визначенню механізмів всмоктування препаратів у шлунково-кишковому тракті, що забезпечують важливу властивість препаратів – їхню біодоступність. Запропоновані нові концепції “зон” всмоктування та “метаболічно-реверсійна модель реабсорбції сполук”.
Наукові праці: “Біофармацевтична інформатика: генерація нових знань і розроблення лікарських засобів” (2009); “Наномедицина: досягнення та перспективи розвитку новітніх технологій в діагностиці та лікуванні” (2008); “Физико-химическая фармакология” (2004); “Биохимическая фармакология пролекарств” (2007); “Філософія фармацевтичних інновацій” (2012).
65 років від дня народження акушера-гінеколога, доктора медичних наук, професора Олега Володимировича Голяновського (1957)
Акушер-гінеколог, доктор медичних наук (2011), професор. Закінчив Київський медичний інститут (1980). Працював директором Київського Центру репродуктивного здоров’я Київської міської клінічної лікарні № 1 (2006-2011) і паралельно обіймав посаду доцента кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, з 2004 – координатор співпраці з проєктом “Здоров’я матері та дитини” в місті Києві. Завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1 Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика (з 2011).
Один з провідних фахівців з питань надання комплексної допомоги в разі розвитку кровотеч в акушерсько-гінекологічній практиці й ініціатор впровадження органозберігаючого підходу до лікування масивних кровотеч.
180 років від дня народження судового медика, доктора медицини, професора Петра Петровича Сущинського (1842-1907)
Фармаколог, доктор медицини. У 1864 закінчив медичний факультет Московського університету. Був призначений позаштатним помічником професора судової медицини, в 1865 – помічником при професорі токсикології. У 1867 захистив дисертацію “Смерть от опьянения (остроеотравление алкоголем) в судебно-медицинском отношении” і був командирований на 2 роки за кордон. У 1871 призначений екстраординарним професором Університету св. Володимира, 1876 – ординарним професором Санкт-Петербурзької МХА по кафедрі фармакології.
100 років від дня народження фтизіатра, доктора медичних наук, професора Бориса Петровича Ященка (1922-1989)
Фтизітар, доктор медичних наук (1965), професор (1966), заслужений діяч науки УРСР (1974), завідувач кафедри туберкульозу Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (1967-1989). Закінчив Донецький медичний інститут (1952).
Напрям наукових досліджень: особливості діагностики та клініки туберкульозу в осіб різного віку.