День пульмонолога

Починаючи з 1997 року, 17 травня відзначається професійне свято «День пульмонолога». Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні. Дихання належить до основних функцій організму. Без нього людина може прожити не більше 7 хвилин. Тому справедливо вважається що дихання є ознакою життя. Хто не дихає, той не живе.

Пульмонологи – це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму.
Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легенями можуть бути надто тяжкими, тому надважливе вчасне та уважне обстеження пацієнта. Важливе також своєчасне виявлення та лікування туберкульозу. Складність полягає в пізньому зверненню пацієнта та самолікуванню. Все це призводить до розвитку стійкості і несприйнятливості вірусом лікувальних препаратів.

Особлива увага приділяється профілактиці легеневих захворювань. Для людини є дуже важливим чисте повітря. При диханні чистим повітрям процеси обміну поліпшуються, людина почуває себе краще, бадьоріше. Навпаки, на запиленій вулиці, у задушливій кімнаті дихальні шляхи звужуються, дихання стає важким і поверхневим. Так організм захищається від потрапляння в легені забрудненого повітря. Частинки пилу, бруду осідають у дихальних шляхах, подразнюють клітини, посилюють можливість їх злоякісного переродження.

Більшість захворювань органів дихання інфекційного походження, і в запобіганні їм багато спільного. Основні профілактичні заходи полягають в ізоляції здорових людей від джерела інфекції, знищенні заразного матеріалу в зовнішньому середовищі, у посиленні опірності організму до захворювання. Цих самих заходів вживають і при загостренні хронічної легеневої хвороби. Люди, в яких з’являються нежить, кашель, підвищується температура, є джерелом інфекції. Їм не можна виходити з дому, щоб не поширювати захворювання. Тим більше вони не повинні користуватись громадським транспортом, відвідувати їдальні, кінотеатри, магазини і т. ін.. Це шкодить їм самим і всім, хто їх оточує. Ретельне здійснення профілактичних заходів, свідома активна участь у них населення допоможе у запобіганні захворюванням органів дихання. Загалом, на сьогоднішній день, ситуація з хворобами легень потребує подальшого розвитку пульмонологічної служби та розробки нових методів профілактики та лікування хвороб органів дихання.

Література по даній темі знаходиться у фонді Національної наукової медичної бібліотеки України.

Публікації на цю тему

Починаючи з 1997 року, 17 травня відзначається професійне свято «День пульмонолога». Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні. Дихання належить до основних функцій організму. Без нього людина може прожити не більше 7 хвилин. Тому справедливо вважається що дихання є ознакою життя. Хто не дихає, той не живе. Пульмонологи - це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легенями можуть бути надто тяжкими, тому надважливе вчасне та уважне обстеження пацієнта. Важливе також своєчасне виявлення та лікування туберкульозу. Складність полягає в пізньому зверненню пацієнта та самолікуванню. Все це призводить до розвитку стійкості і несприйнятливості вірусом лікувальних препаратів. Особлива увага приділяється профілактиці легеневих захворювань. Для людини є дуже важливим чисте повітря. При диханні чистим повітрям процеси обміну поліпшуються, людина почуває себе краще, бадьоріше. Навпаки, на запиленій вулиці, у задушливій кімнаті дихальні шляхи звужуються, дихання стає важким і поверхневим. Так організм захищається від потрапляння в легені забрудненого повітря. Частинки пилу, бруду осідають у дихальних шляхах, подразнюють клітини, посилюють можливість їх злоякісного переродження. Більшість захворювань органів дихання інфекційного походження, і в запобіганні їм багато спільного. Основні профілактичні заходи полягають в ізоляції здорових людей від джерела інфекції, знищенні заразного матеріалу в зовнішньому середовищі, у посиленні опірності організму до захворювання. Цих самих заходів вживають і при загостренні хронічної легеневої хвороби. Люди, в яких з’являються нежить, кашель, підвищується температура, є джерелом інфекції. Їм не можна виходити з дому, щоб не поширювати захворювання. Тим більше вони не повинні користуватись громадським транспортом, відвідувати їдальні, кінотеатри, магазини і т. ін.. Це шкодить їм самим і всім, хто їх оточує. Ретельне здійснення профілактичних заходів, свідома активна участь у них населення допоможе у запобіганні захворюванням органів дихання. Загалом, на сьогоднішній день, ситуація з хворобами легень потребує подальшого розвитку пульмонологічної служби та розробки нових методів профілактики та лікування хвороб органів дихання. Література по даній темі знаходиться у фонді Національної наукової медичної бібліотеки України.