День Соборності України

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної
Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День
Соборності.

Перше по справжньому масштабне відзначення свята Соборності відбулося
22 січня 1939 року, в столиці Карпатської України – місті Хуст.

У сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день у 1999 році, після відповідного указу Леоніда Кучми. Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг, який протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Цікаво, що у 2011 році указом Віті Януковича День Соборності було скасовано, та відновлено вже у 2014 році Президентом України Петром Порошенком.

Сьогодні, у виставковій залі Бібліотеки розгорнуто книжкову виставку з нагоди Дня Соборності України та 101-ої річниці проголошення Акта Злуки.

На виставці демонструються матеріали та документи, які розповідають про передумови об’єднання українських земель та обставини реалізації ідеї національної єдності.

У цей День ННМБ України приєднується до привітань на адресу всього українського народу – найціннішого скарбу української землі! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!

Публікації на цю тему

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Перше по справжньому масштабне відзначення свята Соборності відбулося 22 січня 1939 року, в столиці Карпатської України - місті Хуст. У сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день у 1999 році, після відповідного указу Леоніда Кучми. Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг, який протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Цікаво, що у 2011 році указом Віті Януковича День Соборності було скасовано, та відновлено вже у 2014 році Президентом України Петром Порошенком. Сьогодні, у виставковій залі Бібліотеки розгорнуто книжкову виставку з нагоди Дня Соборності України та 101-ої річниці проголошення Акта Злуки. На виставці демонструються матеріали та документи, які розповідають про передумови об’єднання українських земель та обставини реалізації ідеї національної єдності. У цей День ННМБ України приєднується до привітань на адресу всього українського народу – найціннішого скарбу української землі! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!