До 90 річчя від дня народження Юрія Віленського

3 вересня 2021 року виповнюється 90 років від дня народження лікаря-фтизіатра, історика медицини, поета і журналіста, письменника, кандидата медичних наук, члена Національної спілки журналістів України – Юрія  Григоровича Віленського. Його Величають відданим літописцем, неперевершеним майстром слова, піснетворцем, Лицарем Медицини. Через перо Юрія Григоровича Віленського світу належить безліч талановитих творів, присвячених оспівуванню життєписів таких визначних титанів різних сфер діяльності, як М. Булгаков, В. Некрасов, К. Веремієнко, О. Івченко, М. Амосов, М. Коломійченко, М. Ситковський, О. Лукьянова – всіх не перелічити. Твори Юрія Віленського читачі можуть побачити на книжковій виставці, що експонується, з теплом та вдячністю, з нагоди 90 років від дня народження Ю. Віленського у виставковій залі ННМБ України.

З бібліотекою Юрія Григоровича пов′язує не одне десятиліття плідної співпраці. Для колективу бібліотеки Юрій Віленський не просто відданий читач та вельмишановний гість бібліотеки, а й щирий  друг та літературний покровитель нашої книгозбірні. Особисто, ще за життя, Юрій Віленський подарував до фондів ННМБ України власну колекцію з 218 книг, яка з 2013 року збагатила наш півторамільйонний фонд. Юрій Григорович  бібліотеку називав своєю рідною домівкою, улюбленим палацом та Храмом думки, Національною амбасадою лікарювання. Завжди брав активну участь у заходах, що проходили в стінах ННМБУ. Даниною великої поваги до Юрія Григоровича є підготовлений фахівцями бібліотеки біобібліографічний покажчик в серії «Славні імена української медичної книги: медичні бібліотеки України в особах, документах, бібліографії».

Його полум’яне серце зупинилося о 01:30 28 серпня 2020 року. Похований Юрій Віленський у благодатному місті Євпаторія – за бажанням родини, на західному узбережжі Кримського півострова, на відстані трохи більше семидесяти кілометрів від Свято-Троїцького жіночого монастиря в Сімферополі, де поховано мощі великого хірурга, доктора медицини, видатного випускника медичного факультету Київського університету святого Володимира, Архієпископа Сімферопольського та Кримського, Святителя Луки Войно – Ясенецького.

Публікації на цю тему

Continue to the category
3 вересня 2021 року виповнюється 90 років від дня народження лікаря-фтизіатра, історика медицини, поета і журналіста, письменника, кандидата медичних наук, члена Національної спілки журналістів України - Юрія  Григоровича Віленського. Його Величають відданим літописцем, неперевершеним майстром слова, піснетворцем, Лицарем Медицини. Через перо Юрія Григоровича Віленського світу належить безліч талановитих творів, присвячених оспівуванню життєписів таких визначних титанів різних сфер діяльності, як М. Булгаков, В. Некрасов, К. Веремієнко, О. Івченко, М. Амосов, М. Коломійченко, М. Ситковський, О. Лукьянова – всіх не перелічити. Твори Юрія Віленського читачі можуть побачити на книжковій виставці, що експонується, з теплом та вдячністю, з нагоди 90 років від дня народження Ю. Віленського у виставковій залі ННМБ України. З бібліотекою Юрія Григоровича пов′язує не одне десятиліття плідної співпраці. Для колективу бібліотеки Юрій Віленський не просто відданий читач та вельмишановний гість бібліотеки, а й щирий  друг та літературний покровитель нашої книгозбірні. Особисто, ще за життя, Юрій Віленський подарував до фондів ННМБ України власну колекцію з 218 книг, яка з 2013 року збагатила наш півторамільйонний фонд. Юрій Григорович  бібліотеку називав своєю рідною домівкою, улюбленим палацом та Храмом думки, Національною амбасадою лікарювання. Завжди брав активну участь у заходах, що проходили в стінах ННМБУ. Даниною великої поваги до Юрія Григоровича є підготовлений фахівцями бібліотеки біобібліографічний покажчик в серії «Славні імена української медичної книги: медичні бібліотеки України в особах, документах, бібліографії». Його полум’яне серце зупинилося о 01:30 28 серпня 2020 року. Похований Юрій Віленський у благодатному місті Євпаторія – за бажанням родини, на західному узбережжі Кримського півострова, на відстані трохи більше семидесяти кілометрів від Свято-Троїцького жіночого монастиря в Сімферополі, де поховано мощі великого хірурга, доктора медицини, видатного випускника медичного факультету Київського університету святого Володимира, Архієпископа Сімферопольського та Кримського, Святителя Луки Войно - Ясенецького.