До Дня алерголога

День алерголога відзначається щорічно 16 жовтня – це професійне свято лікарів алергологів, імунологів.

Термін ″алергія″ вперше був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 році. Лікар зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами – алергенами з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що у людей гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як ″алергія″.

В останні десятиліття відзначається виражений ріст захворюваності алергією і лікарі-алергологи, що здійснюють діагностику та лікування цих недуг, не на жарт стурбовані такими тенденціями.

До Дня алерголога, у виставковій залі ННМБУ, розгорнуто книжкову виставку за даною тематикою.

У їхнє професійне свято ″День алерголога″ – колектив ННМБУ приєднується до численних привітань на адресу лікарів алергологів, імунологів і бажає всім міцного здоров’я, успіхів у науковій медичній практиці, сімейного тепла, затишку, щастя і мирного неба!

Публікації на цю тему

День алерголога відзначається щорічно 16 жовтня – це професійне свято лікарів алергологів, імунологів. Термін ″алергія″ вперше був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 році. Лікар зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами - алергенами з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що у людей гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як ″алергія″. В останні десятиліття відзначається виражений ріст захворюваності алергією і лікарі-алергологи, що здійснюють діагностику та лікування цих недуг, не на жарт стурбовані такими тенденціями. До Дня алерголога, у виставковій залі ННМБУ, розгорнуто книжкову виставку за даною тематикою. У їхнє професійне свято ″День алерголога″ - колектив ННМБУ приєднується до численних привітань на адресу лікарів алергологів, імунологів і бажає всім міцного здоров’я, успіхів у науковій медичній практиці, сімейного тепла, затишку, щастя і мирного неба!