До міжнародного дня «Лікарі світу – за мир»

Ініціатором заснування дня виступила МО «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Символічно, що проходить він у річницю бомбардування Хіросіми – 6 серпня 

*на фото: українці, що живуть у Хіросімі, зібралися біля Меморіалу Миру проти війни.

Лікарі планети закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. Особливо актуально цей заклик лунає в наші часи. Символічний день «Лікарі світу – за мир» проводиться 6 серпня, як нагадування людству про трагедію та реальність загрози здоров′ю і існуванню всього живого на Землі.

Лікарське служіння – це гуманізм та милосердя. Історія пам’ятає величезний внесок лікарів у створення общин сестер милосердя, лікарень і притулків для бідних, військових шпиталів, де здійснювалися догляд та реабілітація, проводилися складні оперативні втручання, і, часто, за мінімального медичного забезпечення максимальними зусиллями було врятовано тисячі життів. У плеяді лікарівгуманістів ціле сузір′я вітчизняних геніїв, вчених та рядових трудівників, що своєю відданою працею і енергією творили простір української  і європейської медицини, допомагали людям, чиї імена назавжди вписано в історію світової медицини і людства,Преподобний лікар Агапіт,  Пирогов М.І., Образцов В.П., Волкович  М.М., Караваєв В.О., Яновський Т.Г., Руданський С.В.,  Амосов М.М. та багато інших відомих і невідомих імен.

Сьогодні лікарі, об’єднані у державні, професійні і волонтерські організації, продовжують служіння лікарському обов′язку надаючи допомогу людям у надзвичайних ситуаціях, під час природних катаклізмів та бойових дій. Вони самовіддано рятують життя всіх, хто потребує допомоги. Медичні працівники завжди на сторожі здоров′я людини, її психологічного стану. Тож, незважаючи на навколишні обставини, особисті переживання чи родинні обов’язки, лікарі щоденно виконують найголовнішу свою місію – зберегти найвищу людську цінність – життя!

Цього року як ніколи зміст заклику «Лікарі світу за мир» набув, на жаль, цілком конкретного значення. Наразі не лише лікарі, а й всі громадяни України і Світу прагнуть миру на нашій Землі. Сьогодні безстрашні і сповнені милосердя серця лікарів, їх умілі руки рятують життя наших солдат та офіцерів на полі бою і поза ним.

Щиро сподіваємося, що спільне прагнення миру буде якнайшвидше здійснено! Чекаємо щасливого повернення додому всіх військових, медиків та волонтерів, які борються за наш з вами спокій, суверенітет та цілісність України – за мир на нашій прекрасній планеті Земля.

Наша громадська позиція – «Ні війні!». ННМБУ разом із Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Асоціацією медичної та психологічної реабілітації підготувала бібліографічний покажчик із медико-психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасників бойових дій:

http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/105 

Публікації на цю тему

Ініціатором заснування дня виступила МО «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Символічно, що проходить він у річницю бомбардування Хіросіми – 6 серпня 
*на фото: українці, що живуть у Хіросімі, зібралися біля Меморіалу Миру проти війни.
Лікарі планети закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. Особливо актуально цей заклик лунає в наші часи. Символічний день «Лікарі світу – за мир» проводиться 6 серпня, як нагадування людству про трагедію та реальність загрози здоров′ю і існуванню всього живого на Землі. Лікарське служіння – це гуманізм та милосердя. Історія пам’ятає величезний внесок лікарів у створення общин сестер милосердя, лікарень і притулків для бідних, військових шпиталів, де здійснювалися догляд та реабілітація, проводилися складні оперативні втручання, і, часто, за мінімального медичного забезпечення максимальними зусиллями було врятовано тисячі життів. У плеяді лікарів-гуманістів ціле сузір′я вітчизняних геніїв, вчених та рядових трудівників, що своєю відданою працею і енергією творили простір української  і європейської медицини, допомагали людям, чиї імена назавжди вписано в історію світової медицини і людства,Преподобний лікар Агапіт,  Пирогов М.І., Образцов В.П., Волкович  М.М., Караваєв В.О., Яновський Т.Г., Руданський С.В.,  Амосов М.М. та багато інших відомих і невідомих імен. Сьогодні лікарі, об’єднані у державні, професійні і волонтерські організації, продовжують служіння лікарському обов′язку надаючи допомогу людям у надзвичайних ситуаціях, під час природних катаклізмів та бойових дій. Вони самовіддано рятують життя всіх, хто потребує допомоги. Медичні працівники завжди на сторожі здоров′я людини, її психологічного стану. Тож, незважаючи на навколишні обставини, особисті переживання чи родинні обов’язки, лікарі щоденно виконують найголовнішу свою місію – зберегти найвищу людську цінність – життя! Цього року як ніколи зміст заклику «Лікарі світу за мир» набув, на жаль, цілком конкретного значення. Наразі не лише лікарі, а й всі громадяни України і Світу прагнуть миру на нашій Землі. Сьогодні безстрашні і сповнені милосердя серця лікарів, їх умілі руки рятують життя наших солдат та офіцерів на полі бою і поза ним. Щиро сподіваємося, що спільне прагнення миру буде якнайшвидше здійснено! Чекаємо щасливого повернення додому всіх військових, медиків та волонтерів, які борються за наш з вами спокій, суверенітет та цілісність України – за мир на нашій прекрасній планеті Земля. Наша громадська позиція – «Ні війні!». ННМБУ разом із Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Асоціацією медичної та психологічної реабілітації підготувала бібліографічний покажчик із медико-психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасників бойових дій: http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/105