До Всесвітнього дня нирки

Приєднуючись до глобальної інформаційно-просвітницької кампанії, направленої на підвищення обізнаності про важливість наших нирок, у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку з діагностики, лікування та профілактики хвороб нирок.

На виставці демонструються роботи світових та українських науковців, лікарів практиків.

Заснування, організація і щорічне проведення Всесвітнього Дня нирки – стали результатом спільних зусиль Міжнародного суспільства нефрологів і Міжнародної федерації ниркових фондів. Основною ціллю Всесвітнього Дня нирки ці некомерційні організації позначили – привернення уваги міжнародних і державних організацій охорони здоров′я, а також політичних структур, спроможних сприяти розвитку системи охорони здоров′я, до проблеми росту кількості людей із захворюванням нирок.
Про фактори, які впливають на здоров′я нирок людини, профілактику та попередження захворювання нирок.

Чинники:

1. Шкідливі звички: алкоголь і куріння;
2. вживання наркотиків;
3. тривале, особливо безконтрольне, вживання медикаментів;
4. Недостатнє вживання питної води, часто викликане заміною її соками, газованими і тонізуючими (чай і ін.) напоями;
5. малорухливий спосіб життя;
6. неправильне харчування, в тому числі надмірне вживання солі і нераціональні дієти;
7. хронічні та інфекційні захворювання;
8. зовнішні фактори (холод і спека), пов′язані з находженням в некомфортних температурних режимах.

Правила, котрих важливо дотримуватись, турбуючись про своє здоров′я, у тому числі і про нирки:

1. регулярно випивати не менше 1-1,5 літрів чистої питної води, щоб сприяти промиванню нирок;
2. хоча б раз на рік робити аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь які негативні зміни і нівелювати їх по призначенню лікаря;
3. вести здоровий, активний спосіб життя, щоб не створити застійних процесів в організмі;
4. турбуватись про здорове харчування, збільшити вживання овочів і фруктів;
5. відмовитись від шкідливих звичок;
6. контролювати артеріальний тиск і масу тіла.

І, головне, пам′ятати, що краще попередити хворобу, ніж лікувати її!

Публікації на цю тему

Приєднуючись до глобальної інформаційно-просвітницької кампанії, направленої на підвищення обізнаності про важливість наших нирок, у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України розгорнуто книжкову виставку з діагностики, лікування та профілактики хвороб нирок. На виставці демонструються роботи світових та українських науковців, лікарів практиків. Заснування, організація і щорічне проведення Всесвітнього Дня нирки - стали результатом спільних зусиль Міжнародного суспільства нефрологів і Міжнародної федерації ниркових фондів. Основною ціллю Всесвітнього Дня нирки ці некомерційні організації позначили – привернення уваги міжнародних і державних організацій охорони здоров′я, а також політичних структур, спроможних сприяти розвитку системи охорони здоров′я, до проблеми росту кількості людей із захворюванням нирок. Про фактори, які впливають на здоров′я нирок людини, профілактику та попередження захворювання нирок. Чинники: 1. Шкідливі звички: алкоголь і куріння; 2. вживання наркотиків; 3. тривале, особливо безконтрольне, вживання медикаментів; 4. Недостатнє вживання питної води, часто викликане заміною її соками, газованими і тонізуючими (чай і ін.) напоями; 5. малорухливий спосіб життя; 6. неправильне харчування, в тому числі надмірне вживання солі і нераціональні дієти; 7. хронічні та інфекційні захворювання; 8. зовнішні фактори (холод і спека), пов′язані з находженням в некомфортних температурних режимах. Правила, котрих важливо дотримуватись, турбуючись про своє здоров′я, у тому числі і про нирки: 1. регулярно випивати не менше 1-1,5 літрів чистої питної води, щоб сприяти промиванню нирок; 2. хоча б раз на рік робити аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь які негативні зміни і нівелювати їх по призначенню лікаря; 3. вести здоровий, активний спосіб життя, щоб не створити застійних процесів в організмі; 4. турбуватись про здорове харчування, збільшити вживання овочів і фруктів; 5. відмовитись від шкідливих звичок; 6. контролювати артеріальний тиск і масу тіла. І, головне, пам′ятати, що краще попередити хворобу, ніж лікувати її!