До Всесвітнього дня боротьби з діабетом

14 листопада у день народження Фредеріка Бантінга, відкривача інсуліну, відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом

Цукровий діабет – це порушення обміну речовин внаслідок недостатності інсуліну.

Одними з перших у Європі синтезували інсулін і налагодили його промислове виробництво українські вчені Василь Данилевський і Віктор Коган-Ясний.

20 червня 1923 р. Віктор Коган-Ясний зробив доповідь на біологічній секції Харківського міського товариства лікарів. За свідоцтвом вченого робота з отримання та вивчення інсуліну проводилась у декількох напрямах: отримання гормону було здійснено у фізіологічній лабораторії професора Василя Данилевського, його біохімічні властивості вивчались у лабораторії професора Олександра Паладіна, а клінічні випробування проходили у клініці професора Костянтина Георгієвського. У некролозі на трагічну смерть Фредеріка Бантінга професор Віктор Коган-Ясний зазначив, що у своїй роботі по інсуліну та лікуванню діабету він був наслідувачем та ідейним учнем канадського фізіолога і лікаря.

Більше матеріалу читайте у біобібліографічному нарисі Національної наукової медичної бібліотеки України «Коган-Ясний Віктор Мойсейович – терапевт, вчений», що був підготовлений у 2019 році до 130-річчя вченого.

Повна версія покажчика у електронному каталозі ННМБУ: http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/145

Публікації на цю тему

14 листопада у день народження Фредеріка Бантінга, відкривача інсуліну, відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом Цукровий діабет – це порушення обміну речовин внаслідок недостатності інсуліну. Одними з перших у Європі синтезували інсулін і налагодили його промислове виробництво українські вчені Василь Данилевський і Віктор Коган-Ясний. 20 червня 1923 р. Віктор Коган-Ясний зробив доповідь на біологічній секції Харківського міського товариства лікарів. За свідоцтвом вченого робота з отримання та вивчення інсуліну проводилась у декількох напрямах: отримання гормону було здійснено у фізіологічній лабораторії професора Василя Данилевського, його біохімічні властивості вивчались у лабораторії професора Олександра Паладіна, а клінічні випробування проходили у клініці професора Костянтина Георгієвського. У некролозі на трагічну смерть Фредеріка Бантінга професор Віктор Коган-Ясний зазначив, що у своїй роботі по інсуліну та лікуванню діабету він був наслідувачем та ідейним учнем канадського фізіолога і лікаря. Більше матеріалу читайте у біобібліографічному нарисі Національної наукової медичної бібліотеки України «Коган-Ясний Віктор Мойсейович – терапевт, вчений», що був підготовлений у 2019 році до 130-річчя вченого. Повна версія покажчика у електронному каталозі ННМБУ: http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/145