До Всесвітнього дня здоров’я

Актуальність здорового способу життя – не втрачається навіть у складних соціально-економічних та умовах воєнного часу. Профілактика та попередження захворювань забезпечує нам високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до тимчасового виходу із зони комфорту та змін довкілля. В рамках проєкту «Бібліотеки на варті громадського здоров’я» у читальній залі нашої бібліотеки працює «Куточок здоров’я», де Ви можете обрати книгу на тему здоров’я, виміряти артеріальний тиск, виміряти рівень цукру в крові, поміряти температуру тіла, дізнатись свою вагу тощо. До Всесвітнього дня здоров’я, з великим задоволенням запрошуємо Вас, до ознайомлення з науковою та науково-популярною літературою з фондів ННМБ України. Пропонуємо літературу, де Ви зможете дізнатись – як відмовитись від стереотипів, як не піддаватися впливу маркетингу, соціальних мереж, трендів, як бути здоровим і відшукати баланс між корисним та приємним, відкидаючи традиційні уявлення про життя, щоби засвоїти нову інформацію і виробити нову поведінку, нові звич¬ки. Представлену літературу та безліч корисних цікавинок про здоров’я Ви можете знайти на сайті Національної наукової медичної бібліотеки України в електронному каталозі та цифровому архіві.

 

До Всесвітнього дня здоров'я

0-46
Озерна Дарка
Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя / Дарка Озерна. — Київ: Yakaboo Publishing, 2022, —160 с.: іл. (Куточок здоров’я)

Книга навчить Вас зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки і не вдаватися до суворих обмежень та почати роботу над собою. Усе це без жахливих дієт, виснажливих тренувань. Авторкою, спираючись на сучасні наукові дані, медичні рекомендації та протоколи діагностики й лікування, зібрано актуальні рекомендації щодо раціону, налагодження ваги і сну, управління стресом, фізичної активності та медичних обстежень. Книгу написано для і про сучасних українців та українок, з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів.

 

До Всесвітнього дня здоров'яЛ55
Ліберман Деніел
Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими? / пер. з англ. Олена Любенко. — 2-ге вид. — К. 2 Лабораторія, 2022. — 432 с. (Куточок здоров’я)

Деніел Ліберман – палеонтолог, професор Гарвардського університету, кафедри еволюційної біології людини. Автор відомий дослідженнями еволюції людського тіла, саме пов’язаного з бігом, танцями та іншою фізичною активністю, тому ваші уявлення про зарядку і заняття в спортзалі суттєво зміняться після знайомства з цією книгою! Ця книга — якраз про те, як займатися спортивними вправами в міру та мати повноцінне уявлення, що саме спрацює, якщо вам потрібно покращити фізичну форму чи виправити поставу.

 

До Всесвітнього дня здоров'яН 17
Надо К., Слоан Б.
Прощавай, харчова алергіє! Як нові наукові підходи до «перенавчання» імунної системи позбавляють поширеної хвороби XXI століття / Пер. з англ. М. Солдаткі- ної. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2022. — 336 с.: іл.

Автори видання презентують нову програму профілактики, діагностики й усунення харчової алергії. Ви дізнаєтесь про імунотерапію – інноваційний напрямок у лікуванні цієї поширеної хвороби XXI століття, як поступово «перенавчити» імунну систему людини, примусити її сприймати горіхи, пшеницю, яйця, молоко та будь-яку іншу їжу, здатну викликати руйнівну алергічну реакцію. Відтепер діти і дорослі, які страждали на цю недугу зможуть мати цілком повноцінне життя.

 

До Всесвітнього дня здоров'яБ-101165
Міхеєнко, Олександр Іванович.
Щоденник здоров’я : навчально-методичний посібник / О. І. Міхеєнко, В. І. Котелевський. – Суми : Унів. кн., 2023. – 156 с. : табл., іл. – Дод.: с. 143-151.

Щоб дотримуватись правил і норм здорового способу життя, а також корекції власної оздоровчої програми та контролю її ефективності, автори видання пропонують вести щоденник оцінки стану здоров’я. Щоденник здоров’я є ефективним засобом навчання, самовиховання, формування культури здоров’я особистості. У щоденнику подається корисна інформація про складові здорового способу життя, найважливіші чинники здоров’я, такі, як харчування, рухова активність, індивідуальна конституція, ендоекологія тощо. Ці відомості дозволять зацікавленій людині аналізувати, узагальнювати, робити висновки, розвивати гнучкість оздоровчого мислення, шукати та знаходити власний шлях до здоров’я. Посібник рекомендовано для студентів середніх і вищих медичних, фізкультурних навчальних закладів та всіх зацікавлених.

 

До Всесвітнього дня здоров'яБ-98078
Ільїна, С. І.
Здоров’я на вашому столі : переклад із 6-го російського видання / С.І. Ільїна. – Київ : Медицина, 2018. – 335 с. – Бібліогр.: с. 334-335.

Як, коли, скільки і що їсти? Усі ці запитання турбують нас щодня. Давайте спробуємо дізнатися відповіді за допомогою цього видання! Книгу відомої лікарки дієтологині Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» адресовано всім, хто хоче бути здоровим і хоче зробити своє життя щасливішим. Ми будемо значно здоровішими, якщо щодня споживатимемо те, що дарує нам ЇЇ Величність Природа, враховуючи сумісність продуктів. Авторка подає поняття «культура споживання їжі», «психологія їди», що передбачає – людське оточення, обстановку в їдальні, її освітлення, музичний супровід тощо.

 

До Всесвітнього дня здоров'яРобенґаймер, Девід
Їж як тварини. Природа здорового харчування / Девід Робенґаймер, Стівен Дж. Сімпсон; пер. з англ. Надія Хаєцька. — Київ: Yakaboo Publishing, 2022. — 232 с. (Куточок здоров’я)

Ця книга є грандіозною науковою пригодою. Яскрава наукова подорож веде читачів через всю земну кулю, від передгір’я Кейптауна до пустель Аризони й найсучаснішого дослідного центру в Сіднеї. На своєму шляху читачі зустрінуть сарану, мишей і навіть горил, оскільки науковці перевіряють свої гіпотези на різних представниках тваринного світу. Наші предки колись були здатні інтуїтивно розуміти, яка їжа і в яких пропорціях потрібна їхньому організму, тож їли правильні продукти в правильних кількостях. Майже всі живі організми, від диких павіанів до липких слизовиків, на інстинктивному рівні знають, як збалансувати свій раціон. Винятком є сучасні люди. Коли і чому ми втратили цю здатність і як можемо її повернути? Що таке – ідеальна харчова гармонія.

 

До Всесвітнього дня здоров'яБ-101020
Перлмуттер, Девід.
Їжа і мозок. Що вуглеводи роблять зі здоров’ям, мисленням і пам’яттю / Д. Перлмуттер, К. Лоберг. – Київ : Центр учб. літ., 2021. – 399 с. (цифровий архів)

У своїй книзі відомий невролог Девід Перлмуттер описує зв’язок між споживанням вуглеводів із вмістом глютену або з високим вмістом цукру та виникненням деменції, СДУГ, епілепсії, депресії, зниження лібідо і багато іншого. Автор надає рекомендації про те, як зберегти мозок здоровим, енергійним і гострим, знижуючи ризик розвитку виснажливих неврологічних захворювань. Книга поєднує наукові дослідження з практичними порадами, рецептами. Прості стратегії, смачні рецепти допоможуть Вам втілити план у життя. З сумішшю передових досліджень і доступних практичних порад, автор навчить Вас, як взяти під контроль ваші «розумні гени», відновити здоров’я і насолоджуватися здоров’ям і життєвою силою протягом всього життя.

 

До Всесвітнього дня здоров'яМ74
Розумний кишківник. Як змінити своє тіло зсередини / Д-р Майкл
Моалі; пер. з англ. А. Цвіри. — X. : Віват, 2024. — 240 с. (Куточок здоров’я)

Автор цієї книжки стверджує, що кишківник – наш «другий мозок»: він містить понад сто мільйонів нейронів — приблизно стільки ж, скільки й мозок кішки. Кишківник регулює травлення й нормалізує самопочуття людини. У формі мандрівки травною системою доктор Майкл Мозлі розповідає про те, що роблять органи травлення і що стається, коли з ними щось не так. А ще пропонує науково перевірені методи, які допоможуть контролювати харчові вподобання й сприятимуть схудненню. Розкаже, як плекати «хороших» бактерій, що відповідають за нормальне функціонування кишківника, і як боротися з «поганцями», які викликають ожиріння та інші захворювання. Наприкінці книжки Ви знайдете рецепти від дієтологині Тані Боровскі та лікарки загальної практики Клер Бейлі – весь арсенал засобів, щоб нормалізувати роботу кишківника й поліпшити загальний фізичний стан.

 

До Всесвітнього дня здоров'яБ-101209
Нестор, Джеймс.
Дихання. Давнє мистецтво оздоровлення = Breath. The New Science of a Lost Art : з англ. пер. Н. Хаєцька / Д. Нестор. – Київ : Вид-во Букшеф, 2022. – 319 с. – Бібліогр.: с. 277-318.

«Дихай!» – цей заклик-прохання-пораду ми часто чуємо в різних, зазвичай складних, ситуаціях. Але навряд чи ми розуміємо, наскільки важливо дихати правильно й усвідомлено. На жаль, давнє мистецтво дихання, яким люди користувалися для зцілення – як фізичного, так і душевного, – нині майже втрачене. Щоб відновити давнє мистецтво дихання, журналіст Джеймс Нестор, подорожуючи світом, опанувавши перевірені часом практики, взявся за його відновлення. Поєднавши багато свідчень із передовими дослідженнями в галузях пульмонології, психології, біохімії, фізіології людини, автор пропонує програму, яка допоможе:

  • омолодити внутрішні органи;
  • позбутися хропіння, астми, алергії;
  • полегшити перебіг автоімунних захворювань;
  • поліпшити загальне самопочуття;
  • підвищити спортивні результати тощо.

Давайте разом дбати, турбуватися про своє здоров’я через інформаційні ресурси бібліотеки. Дякуємо за Вашу зацікавленість!

Публікації на цю тему

Актуальність здорового способу життя – не втрачається навіть у складних соціально-економічних та умовах воєнного часу. Профілактика та попередження захворювань забезпечує нам високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до тимчасового виходу із зони комфорту та змін довкілля. В рамках проєкту «Бібліотеки на варті громадського здоров'я» у читальній залі нашої бібліотеки працює «Куточок здоров'я», де Ви можете обрати книгу на тему здоров'я, виміряти артеріальний тиск, виміряти рівень цукру в крові, поміряти температуру тіла, дізнатись свою вагу тощо. До Всесвітнього дня здоров’я, з великим задоволенням запрошуємо Вас, до ознайомлення з науковою та науково-популярною літературою з фондів ННМБ України. Пропонуємо літературу, де Ви зможете дізнатись - як відмовитись від стереотипів, як не піддаватися впливу маркетингу, соціальних мереж, трендів, як бути здоровим і відшукати баланс між корисним та приємним, відкидаючи традиційні уявлення про життя, щоби засвоїти нову інформацію і виробити нову поведінку, нові звич¬ки. Представлену літературу та безліч корисних цікавинок про здоров’я Ви можете знайти на сайті Національної наукової медичної бібліотеки України в електронному каталозі та цифровому архіві.   0-46 Озерна Дарка Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя / Дарка Озерна. — Київ: Yakaboo Publishing, 2022, —160 с.: іл. (Куточок здоров'я) Книга навчить Вас зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки і не вдаватися до суворих обмежень та почати роботу над собою. Усе це без жахливих дієт, виснажливих тренувань. Авторкою, спираючись на сучасні наукові дані, медичні рекомендації та протоколи діагностики й лікування, зібрано актуальні рекомендації щодо раціону, налагодження ваги і сну, управління стресом, фізичної активності та медичних обстежень. Книгу написано для і про сучасних українців та українок, з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів.   Л55 Ліберман Деніел Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими? / пер. з англ. Олена Любенко. — 2-ге вид. — К. 2 Лабораторія, 2022. — 432 с. (Куточок здоров'я) Деніел Ліберман - палеонтолог, професор Гарвардського університету, кафедри еволюційної біології людини. Автор відомий дослідженнями еволюції людського тіла, саме пов'язаного з бігом, танцями та іншою фізичною активністю, тому ваші уявлення про зарядку і заняття в спортзалі суттєво зміняться після знайомства з цією книгою! Ця книга — якраз про те, як займатися спортивними вправами в міру та мати повноцінне уявлення, що саме спрацює, якщо вам потрібно покращити фізичну форму чи виправити поставу.   Н 17 Надо К., Слоан Б. Прощавай, харчова алергіє! Як нові наукові підходи до «перенавчання» імунної системи позбавляють поширеної хвороби XXI століття / Пер. з англ. М. Солдаткі- ної. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2022. — 336 с.: іл. Автори видання презентують нову програму профілактики, діагностики й усунення харчової алергії. Ви дізнаєтесь про імунотерапію - інноваційний напрямок у лікуванні цієї поширеної хвороби XXI століття, як поступово «перенавчити» імунну систему людини, примусити її сприймати горіхи, пшеницю, яйця, молоко та будь-яку іншу їжу, здатну викликати руйнівну алергічну реакцію. Відтепер діти і дорослі, які страждали на цю недугу зможуть мати цілком повноцінне життя.   Б-101165 Міхеєнко, Олександр Іванович. Щоденник здоров'я : навчально-методичний посібник / О. І. Міхеєнко, В. І. Котелевський. - Суми : Унів. кн., 2023. - 156 с. : табл., іл. - Дод.: с. 143-151. Щоб дотримуватись правил і норм здорового способу життя, а також корекції власної оздоровчої програми та контролю її ефективності, автори видання пропонують вести щоденник оцінки стану здоров’я. Щоденник здоров’я є ефективним засобом навчання, самовиховання, формування культури здоров’я особистості. У щоденнику подається корисна інформація про складові здорового способу життя, найважливіші чинники здоров’я, такі, як харчування, рухова активність, індивідуальна конституція, ендоекологія тощо. Ці відомості дозволять зацікавленій людині аналізувати, узагальнювати, робити висновки, розвивати гнучкість оздоровчого мислення, шукати та знаходити власний шлях до здоров’я. Посібник рекомендовано для студентів середніх і вищих медичних, фізкультурних навчальних закладів та всіх зацікавлених.   Б-98078 Ільїна, С. І. Здоров'я на вашому столі : переклад із 6-го російського видання / С.І. Ільїна. - Київ : Медицина, 2018. - 335 с. - Бібліогр.: с. 334-335. Як, коли, скільки і що їсти? Усі ці запитання турбують нас щодня. Давайте спробуємо дізнатися відповіді за допомогою цього видання! Книгу відомої лікарки дієтологині Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» адресовано всім, хто хоче бути здоровим і хоче зробити своє життя щасливішим. Ми будемо значно здоровішими, якщо щодня споживатимемо те, що дарує нам ЇЇ Величність Природа, враховуючи сумісність продуктів. Авторка подає поняття «культура споживання їжі», «психологія їди», що передбачає - людське оточення, обстановку в їдальні, її освітлення, музичний супровід тощо.   Робенґаймер, Девід Їж як тварини. Природа здорового харчування / Девід Робенґаймер, Стівен Дж. Сімпсон; пер. з англ. Надія Хаєцька. — Київ: Yakaboo Publishing, 2022. — 232 с. (Куточок здоров'я) Ця книга є грандіозною науковою пригодою. Яскрава наукова подорож веде читачів через всю земну кулю, від передгір’я Кейптауна до пустель Аризони й найсучаснішого дослідного центру в Сіднеї. На своєму шляху читачі зустрінуть сарану, мишей і навіть горил, оскільки науковці перевіряють свої гіпотези на різних представниках тваринного світу. Наші предки колись були здатні інтуїтивно розуміти, яка їжа і в яких пропорціях потрібна їхньому організму, тож їли правильні продукти в правильних кількостях. Майже всі живі організми, від диких павіанів до липких слизовиків, на інстинктивному рівні знають, як збалансувати свій раціон. Винятком є сучасні люди. Коли і чому ми втратили цю здатність і як можемо її повернути? Що таке - ідеальна харчова гармонія.   Б-101020 Перлмуттер, Девід. Їжа і мозок. Що вуглеводи роблять зі здоров'ям, мисленням і пам'яттю / Д. Перлмуттер, К. Лоберг. - Київ : Центр учб. літ., 2021. - 399 с. (цифровий архів) У своїй книзі відомий невролог Девід Перлмуттер описує зв'язок між споживанням вуглеводів із вмістом глютену або з високим вмістом цукру та виникненням деменції, СДУГ, епілепсії, депресії, зниження лібідо і багато іншого. Автор надає рекомендації про те, як зберегти мозок здоровим, енергійним і гострим, знижуючи ризик розвитку виснажливих неврологічних захворювань. Книга поєднує наукові дослідження з практичними порадами, рецептами. Прості стратегії, смачні рецепти допоможуть Вам втілити план у життя. З сумішшю передових досліджень і доступних практичних порад, автор навчить Вас, як взяти під контроль ваші «розумні гени», відновити здоров’я і насолоджуватися здоров’ям і життєвою силою протягом всього життя.   М74 Розумний кишківник. Як змінити своє тіло зсередини / Д-р Майкл Моалі; пер. з англ. А. Цвіри. — X. : Віват, 2024. — 240 с. (Куточок здоров'я) Автор цієї книжки стверджує, що кишківник - наш «другий мозок»: він містить понад сто мільйонів нейронів — приблизно стільки ж, скільки й мозок кішки. Кишківник регулює травлення й нормалізує самопочуття людини. У формі мандрівки травною системою доктор Майкл Мозлі розповідає про те, що роблять органи травлення і що стається, коли з ними щось не так. А ще пропонує науково перевірені методи, які допоможуть контролювати харчові вподобання й сприятимуть схудненню. Розкаже, як плекати «хороших» бактерій, що відповідають за нормальне функціонування кишківника, і як боротися з «поганцями», які викликають ожиріння та інші захворювання. Наприкінці книжки Ви знайдете рецепти від дієтологині Тані Боровскі та лікарки загальної практики Клер Бейлі - весь арсенал засобів, щоб нормалізувати роботу кишківника й поліпшити загальний фізичний стан.   Б-101209 Нестор, Джеймс. Дихання. Давнє мистецтво оздоровлення = Breath. The New Science of a Lost Art : з англ. пер. Н. Хаєцька / Д. Нестор. - Київ : Вид-во Букшеф, 2022. - 319 с. - Бібліогр.: с. 277-318. «Дихай!» - цей заклик-прохання-пораду ми часто чуємо в різних, зазвичай складних, ситуаціях. Але навряд чи ми розуміємо, наскільки важливо дихати правильно й усвідомлено. На жаль, давнє мистецтво дихання, яким люди користувалися для зцілення - як фізичного, так і душевного, - нині майже втрачене. Щоб відновити давнє мистецтво дихання, журналіст Джеймс Нестор, подорожуючи світом, опанувавши перевірені часом практики, взявся за його відновлення. Поєднавши багато свідчень із передовими дослідженнями в галузях пульмонології, психології, біохімії, фізіології людини, автор пропонує програму, яка допоможе:
  • омолодити внутрішні органи;
  • позбутися хропіння, астми, алергії;
  • полегшити перебіг автоімунних захворювань;
  • поліпшити загальне самопочуття;
  • підвищити спортивні результати тощо.
Давайте разом дбати, турбуватися про своє здоров'я через інформаційні ресурси бібліотеки. Дякуємо за Вашу зацікавленість!