Допомога Україні: Чеська республіка

З початком війни в Україні Чеська Республіка виступила із різким засудженням дій Росії. Демонстрації на підтримку We Stand for Ukraine на Вацлавській площі у Празі проходять під орудою організації Million Moments for Democracy. З початку акцій в них взяли участь вже більше 100000 людей, серед яких були не тільки чехи і українці, а й багато представників інших національностей.

Країна, яка в своїй історії пережила віроломний напад радянських військ у 1968 році, не могла залишитись осторонь боротьби українців. В першу чергу чехи зосередились на допомозі озброєнням, що є зрозумілим. Перша сума військових поставок в Україну – 188 млн крон (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dodavka-munice-cesko-polsko-ukrajina-valka.A220226_092618_domaci_rapc). На сьогодні вона складає вже 272 млн крон. Чехи поставляють нам озброєння і боєприпаси, а також паливо (https://byznys.hn.cz/c1-67038760-vojenskou-pomoc-ukrajine-poskytne-27-statu-do-zeme-uz-dorazila-prvni-zasilka-munice-z-polska).

Після засідання кризового штабу міністр внутрішніх справ Віт Ракушан заявив про виділення 300 млн крон на гуманітарну допомогу (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-vnitra-krizovy-stab-vit-rakusan-ukrajina-rusko-invaze.A220224_111823_domaci_knn). Чехія ще три дні тому оголосила, що готова прийняти біженців з України. Для найкращого їх влаштування було запущено спеціальний сайт українською мовою (https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx?fbclid=IwAR2Z_g4qpaSBq9eJ4eCb4MnAn4rnvEre7VgkcjgWHphu0JlIblDkNlCI-W0), надано можливість безкоштовного пересування транспортом.

Крім того, українцям допомагають і недержавні структури. Так, Благодійна організація «Людина в біді» вже відправила першу колону вантажівок з гуманітарною допомогою у Західну Україну (вантажівки були надані Фондом Карела Комарека). У першій поставці до нас спрямовано харчування, предмети гігієни, підгузки, спальні мішки, килимки та інші товари, які надали компанії Rohlik.cz, Tesco, Bidfood та Alza безкоштовно або з великою знижкою. Компанія Skoda перевела на рахунки фонду 10 млн крон та заявила, що готова допомогти своїм працівникам в Україні (https://byznys.hn.cz/c1-67039540-skodovka-posle-10-milionu-cloveku-v-tisni-chce-take-pomoct-svym-ukrajinskym-zamestnancum). До збору коштів долучились і всі чеські фармацевтичні компанії під проводом Чеської Асоціації виробників ліків ČAFF.

Державними органами Чеської Республіки та Посольством України було відкрито рахунок, на який організації та приватні особи можуть перерахувати кошти на військову та гуманітарну допомогу.

Інформацію надано #Українська діаспора, Прага, Чеська Республіка, 1 березня 2022, фото: Tom Rimpel

Публікації на цю тему

З початком війни в Україні Чеська Республіка виступила із різким засудженням дій Росії. Демонстрації на підтримку We Stand for Ukraine на Вацлавській площі у Празі проходять під орудою організації Million Moments for Democracy. З початку акцій в них взяли участь вже більше 100000 людей, серед яких були не тільки чехи і українці, а й багато представників інших національностей. Країна, яка в своїй історії пережила віроломний напад радянських військ у 1968 році, не могла залишитись осторонь боротьби українців. В першу чергу чехи зосередились на допомозі озброєнням, що є зрозумілим. Перша сума військових поставок в Україну – 188 млн крон (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dodavka-munice-cesko-polsko-ukrajina-valka.A220226_092618_domaci_rapc). На сьогодні вона складає вже 272 млн крон. Чехи поставляють нам озброєння і боєприпаси, а також паливо (https://byznys.hn.cz/c1-67038760-vojenskou-pomoc-ukrajine-poskytne-27-statu-do-zeme-uz-dorazila-prvni-zasilka-munice-z-polska). Після засідання кризового штабу міністр внутрішніх справ Віт Ракушан заявив про виділення 300 млн крон на гуманітарну допомогу (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-vnitra-krizovy-stab-vit-rakusan-ukrajina-rusko-invaze.A220224_111823_domaci_knn). Чехія ще три дні тому оголосила, що готова прийняти біженців з України. Для найкращого їх влаштування було запущено спеціальний сайт українською мовою (https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx?fbclid=IwAR2Z_g4qpaSBq9eJ4eCb4MnAn4rnvEre7VgkcjgWHphu0JlIblDkNlCI-W0), надано можливість безкоштовного пересування транспортом. Крім того, українцям допомагають і недержавні структури. Так, Благодійна організація «Людина в біді» вже відправила першу колону вантажівок з гуманітарною допомогою у Західну Україну (вантажівки були надані Фондом Карела Комарека). У першій поставці до нас спрямовано харчування, предмети гігієни, підгузки, спальні мішки, килимки та інші товари, які надали компанії Rohlik.cz, Tesco, Bidfood та Alza безкоштовно або з великою знижкою. Компанія Skoda перевела на рахунки фонду 10 млн крон та заявила, що готова допомогти своїм працівникам в Україні (https://byznys.hn.cz/c1-67039540-skodovka-posle-10-milionu-cloveku-v-tisni-chce-take-pomoct-svym-ukrajinskym-zamestnancum). До збору коштів долучились і всі чеські фармацевтичні компанії під проводом Чеської Асоціації виробників ліків ČAFF. Державними органами Чеської Республіки та Посольством України було відкрито рахунок, на який організації та приватні особи можуть перерахувати кошти на військову та гуманітарну допомогу. Інформацію надано #Українська діаспора, Прага, Чеська Республіка, 1 березня 2022, фото: Tom Rimpel