Допомога Україні: Литовська Республіка

Литва – наш надійний друг і партнер – неодноразово допомагала Україні у важкі часи. Саме ця країна підтримувала наш народ і у часи Майдану, і на початку російсько-української війни у 2014 році. Коли виникла загроза повномасштабної інтервенції, Литва розпочала передавати нам озброєння. Тож не дивно, що 24 лютого у Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді та інших містах прокотилась хвиля мітингів на підтримку України. Тільки у Вільнюсі у мітингу взяли участь близько 20000 людей. Президент Литви Гітанас Науседа засудив напад Росії: «Це ставить під загрозу мільйони невинних людей і підриває фундамент міжнародного порядку. Настав час Заходу відреагувати належним чином». А експрезидент Литви Даля Грібаускайте закликала зупинити агресора: «Якщо зараз не допомогти Україні, то нам все одно доведеться боротися, але вже в наших країнах… Сьогодні Україна бореться за виживання не тільки своєї нації, але й за європейський мир».

Тож литовці долучаються до санкцій, які вводить Європейський Союз, припиняють співпрацю з Росією, закрили небо, що ускладнило її доступ до Калінінградського ексклаву; відмовились від спільних фінансових, спортивних та інших проектів.

Громадяни країни беруть активну участь у всіх волонтерських кампаніях, жертвують кошти та гуманітарну допомогу, підтримку української армії, територіальної оборони цивільного населення. За час від початку війни, Литовська Республіка передала більше 8 мільйонів євро на допомогу українцям.

Проводяться різні акції на знак солідарності із нашою державою: біля Російського посольства зробили надпис «Путін, Гаага чекає на тебе», житлові та громадські споруди піждсвітлюються кольорами нашого прапора. Активно литовці долучаються також приєднуються до інформаційного фронту: блокують російські пропагандистські сторінки в соціальних мережах і пишуть у відгуках на громадські заклади Росії із закликами зупинити війну і виступити проти путінського режиму.

Матеріал підготовлено за підтримки #SahaPetrauscaite

https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1624858/laisve-sviecia-vilniuje-kaune-ir-klaipedoje-solidarumo-su-ukraina-akcija

https://kaunas.kasvyksta.lt/2022/02/24/miestas/kaunieciai-prisijunge-prie-lietuvoje-organizuojamu-ukrainos-palaikymo-akciju-foto/.

https://alkas.lt/2022/02/24/lietuvoje-ukrainos-palaikymo-akcijos-nphotos/

Lietuvos rusakalbio išpažintis: mes nesirinkome Putino rusiško pasaulio

Публікації на цю тему

Литва – наш надійний друг і партнер – неодноразово допомагала Україні у важкі часи. Саме ця країна підтримувала наш народ і у часи Майдану, і на початку російсько-української війни у 2014 році. Коли виникла загроза повномасштабної інтервенції, Литва розпочала передавати нам озброєння. Тож не дивно, що 24 лютого у Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді та інших містах прокотилась хвиля мітингів на підтримку України. Тільки у Вільнюсі у мітингу взяли участь близько 20000 людей. Президент Литви Гітанас Науседа засудив напад Росії: «Це ставить під загрозу мільйони невинних людей і підриває фундамент міжнародного порядку. Настав час Заходу відреагувати належним чином». А експрезидент Литви Даля Грібаускайте закликала зупинити агресора: «Якщо зараз не допомогти Україні, то нам все одно доведеться боротися, але вже в наших країнах… Сьогодні Україна бореться за виживання не тільки своєї нації, але й за європейський мир». Тож литовці долучаються до санкцій, які вводить Європейський Союз, припиняють співпрацю з Росією, закрили небо, що ускладнило її доступ до Калінінградського ексклаву; відмовились від спільних фінансових, спортивних та інших проектів. Громадяни країни беруть активну участь у всіх волонтерських кампаніях, жертвують кошти та гуманітарну допомогу, підтримку української армії, територіальної оборони цивільного населення. За час від початку війни, Литовська Республіка передала більше 8 мільйонів євро на допомогу українцям. Проводяться різні акції на знак солідарності із нашою державою: біля Російського посольства зробили надпис «Путін, Гаага чекає на тебе», житлові та громадські споруди піждсвітлюються кольорами нашого прапора. Активно литовці долучаються також приєднуються до інформаційного фронту: блокують російські пропагандистські сторінки в соціальних мережах і пишуть у відгуках на громадські заклади Росії із закликами зупинити війну і виступити проти путінського режиму. Матеріал підготовлено за підтримки #SahaPetrauscaite https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1624858/laisve-sviecia-vilniuje-kaune-ir-klaipedoje-solidarumo-su-ukraina-akcija https://kaunas.kasvyksta.lt/2022/02/24/miestas/kaunieciai-prisijunge-prie-lietuvoje-organizuojamu-ukrainos-palaikymo-akciju-foto/. https://alkas.lt/2022/02/24/lietuvoje-ukrainos-palaikymo-akcijos-nphotos/ https://www.atviraklaipeda.lt/2022/02/28/lietuvos-rusakalbio-ispazintis-mes-nesirinkome-putino-rusisko-pasaulio/