Українців і грузин пов’язує спільна історія боротьби проти Російської Федерації. Україна не однократно підтримувала Грузію як у важкі часи абхазької війни, так і у 2008 році. Пригадайте лишень приїзд у Тбілісі чотирьох президентів, зокрема і Віктора Ющенка, коли росіяни ракетами обстрілювали місто. Тож не дивно, що тисячі грузин вийшли на мітинги на підтримку України. Акції пройшли в Тбілісі, Батумі, Кутаїсі, Зугдіді, Мартвілі та багатьох інших великих і малих містах.
Так, мешканка Оні Інга Метревелі написала на своїй сторінці у Фейсбук: «Наше маленьке містечко пережило російську агресію. Наше небо, наші вулиці ще пам’ятають звук російських винищувачів, які бомбили нас. Тому ми не могли не виказати свою підтримку Україні та побажати їй перемоги!»  У акціях брали участь не тільки грузини, але й представники інших національностей. Відомий факт, що під час акції в м. Батумі росіянин спалив свій паспорт на знак протесту.
І якщо думки і симпатія народу були на боці України, на жаль, керівництво держави зайняло неоднозначну позицію.

З одного боку, Грузія приєдналась до Декларації ЄС та Резолюції Ради Безпеки ООН щодо вторгнення Збройних Сил РФ в Україну; підтримала рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо припинення представництва Росії в Комітеті та в Парламентській асамблеї; приєдналась до Спільної заяви Кримської платформи щодо територіальної цілісності та суверенітету України; на 11-ій сесії Генасамблеї ООН зробила заяву і закликала РФ негайно припинити бойові дії та вивести свої війська з території України. З другого, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі виступив із заявою, в якій вказав, що країна не буде закривати небо і приєднуватись до санкцій проти агресора, тому що це зашкодить національним інтересам країни. Більше того, було здійснено кроки для перешкоджання вильоту в Україну 80 волонтерів, що викликало напруження між нашими країнами.

Обурення в народі, яке викликала заява прем’єр-міністра, призвело до виходу на вулиці великої кількості протестуючих з вимогою відставки уряду. Тільки 4 березня мітинг у Тбілісі зібрав понад 30 000 людей. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала мітингуючи: «Дякую Україні, яка бореться і за нашу свободу. Гідність Грузії історично полягала в тому, що вона завжди була вірна своїм принципам і стояла за правду».

Щодо звичайних людей, то вони опікуються українцями, яких війна застала в Грузії. Ті, хто на разі не має можливості повернутись до дому, грузини запрошують жити у власних домівках. Дитячі садочки відкрили двері для найменших біженців. Тисячі волонтерів вже зібрали гуманітарної допомоги на суму понад один мільйон ларі (1 ларі дорівнює 9,01 грн).

Долучилися до допомоги українцям і приватні компанії. Так, страхові компанії ARDI та TBC взяли на себе медичне страхування вимушених емігрантів. А мережа медичних клінік EVEX і клініка Raymann надають необхідну ургентну допомогу.
Bank of Georgia та TBC Bank те тільки в односторонньому порядку приєднались до санкцій проти російських банків, але й відкрили спеціальні рахунки для допомоги Україні. TBC Bank навіть відразу положив на нього 200 000 ларі. Телекомпанія Formula TV заснувала фонд допомоги українському народу, в який вклала власних коштів 500 000 ларі. Приватні компанії, фізичні і юридичні особи змогли долучитись до збору коштів, взявши участь у телемарафоні (тільки за годину телемарафону було зібрано майже 500 000 ларі). «Пошта Грузії» взяла на себе витрати на пересилання гуманітарних посилок в Україну.
«Ми разом з вами!» – говорить народ Грузії.

Дякуємо за допомогу у підготовці матеріалу Ніно Біркая