Допомога Україні: Польська республіка

Мабуть жодна країна у світі так не відчуває біль українського народу, як Польща. Заступник маршала Сенату Богдан Борусевич говорить: «Ми ніколи не думали, що 1939 рік, у який жили наші батьки і діди, повториться. Ми ніколи не думали, що в центрі Європи велика держава вирішить атакувати свого меншого сусіда, тому що вона хоче домінувати у регіоні, захопити його територію і знищити демократію в цій країні». Нам, сучасникам, здавалося, що цього ніколи не станеться. Відкрита війна, яка сьогодні відбувається, свідчить про те, що всі міжнародні права були порушені. «Сьогодні ми маємо бути солідарними з Україною, це наш обов’язок як поляків, які мають негативний досвід історії, але також європейців, які поділяють відповідальність за майбутнє», – продовжив думку мер Щецина Пьотр Кшистек.

Тож мітинги на підтримку України пройшли в Варшаві, Кракові, Щецині, Гданську, Ополе, Кошаліні, Ельблоні, Лодзі, Легниці, Катовіцях та Ольштині. Поляки і українці виходили на центральні площі міст, та під Посольство і Генеральне консульство РФ. Тільки у Варшаві участь у акціях протесту взяли близько 300 000 людей.

Польська Республіка постачає в Україну озброєння та боєприпаси, але чи найбільше надає гуманітарної допомоги. Адже потік біженців, який на сьогодні вже складає близько мільйону, йде переважно через цю країну. Для них разом із Львівською обласною державною адміністрацією були налагоджені додаткові пункти пропуску. Останні данні свідчать, що близько 500 000 наших співвітчизників знайшли притулок саме тут. Польща налагодила їх інформаційну підтримку, забезпечує житлом, продуктами харчування. Голова МОЗ Адам Недзельський оголосив план безоплатної медичної допомоги біженцям (https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Pomoc-medyczna-dla-Ukrainy-Adam-Niedzielski-oglasza-plan).Витрати на себе взяв Національний фонд охорони здоров’я.

Налагоджено логістику постачань гуманітарної допомоги в Україну. Суб’єкти, організації та установи, які бажають долучитися до гуманітарної місії співпрацюють з Міністерством закордонних справ у рамках координаційної акції #PomagamUkrainie. Запущено веб-сайт (https://pomagamukrainie.gov.pl), через який координується допомога. За неофіційними даним Польська Республіка вже надала гуманітарної допомоги у розмірі 10 000 000 євро.

Дякуємо за допомогу у підготовці матеріалу #KrzysztofWarchoł

Публікації на цю тему

Мабуть жодна країна у світі так не відчуває біль українського народу, як Польща. Заступник маршала Сенату Богдан Борусевич говорить: «Ми ніколи не думали, що 1939 рік, у який жили наші батьки і діди, повториться. Ми ніколи не думали, що в центрі Європи велика держава вирішить атакувати свого меншого сусіда, тому що вона хоче домінувати у регіоні, захопити його територію і знищити демократію в цій країні». Нам, сучасникам, здавалося, що цього ніколи не станеться. Відкрита війна, яка сьогодні відбувається, свідчить про те, що всі міжнародні права були порушені. «Сьогодні ми маємо бути солідарними з Україною, це наш обов’язок як поляків, які мають негативний досвід історії, але також європейців, які поділяють відповідальність за майбутнє», – продовжив думку мер Щецина Пьотр Кшистек. Тож мітинги на підтримку України пройшли в Варшаві, Кракові, Щецині, Гданську, Ополе, Кошаліні, Ельблоні, Лодзі, Легниці, Катовіцях та Ольштині. Поляки і українці виходили на центральні площі міст, та під Посольство і Генеральне консульство РФ. Тільки у Варшаві участь у акціях протесту взяли близько 300 000 людей. Польська Республіка постачає в Україну озброєння та боєприпаси, але чи найбільше надає гуманітарної допомоги. Адже потік біженців, який на сьогодні вже складає близько мільйону, йде переважно через цю країну. Для них разом із Львівською обласною державною адміністрацією були налагоджені додаткові пункти пропуску. Останні данні свідчать, що близько 500 000 наших співвітчизників знайшли притулок саме тут. Польща налагодила їх інформаційну підтримку, забезпечує житлом, продуктами харчування. Голова МОЗ Адам Недзельський оголосив план безоплатної медичної допомоги біженцям (https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Pomoc-medyczna-dla-Ukrainy-Adam-Niedzielski-oglasza-plan).Витрати на себе взяв Національний фонд охорони здоров'я. Налагоджено логістику постачань гуманітарної допомоги в Україну. Суб'єкти, організації та установи, які бажають долучитися до гуманітарної місії співпрацюють з Міністерством закордонних справ у рамках координаційної акції #PomagamUkrainie. Запущено веб-сайт (https://pomagamukrainie.gov.pl), через який координується допомога. За неофіційними даним Польська Республіка вже надала гуманітарної допомоги у розмірі 10 000 000 євро. Дякуємо за допомогу у підготовці матеріалу #KrzysztofWarchoł