Народилася Наталія Володимирівна Пасєчнікова

Дата:
15.02.2020 день
2020-02-15T00:00:00+02:00
2020-02-16T00:00:00+02:00

70 років від дня народження офтальмолога, члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Наталії Володимирівни Пасєчнікової (1950)

Офтальмолог, член-кореспондент НАМН України (2012), доктор медичних наук (2003), професор (2005), заслужений лікар України (1998), директор ДУ “Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України” (з 2004), професор кафедри офтальмології Одеського державного медичного університету (з 2007).

Один з відомих учених в офтальмології. Основні напрями наукової діяльності присвячені експериментальним і клінічним дослідженням у галузі розробки та застосування лазерних методів для лікування захворювань ока: селективний вплив лазерного випромінювання на структури хоріоретинального комплексу, дослідження з застосування лазерного фемтосекундного лазера в лікуванні захворювань заднього відрізку ока, розробка біоеквіваленту рогівки та пошук нових матеріалів для її біологічного покриття, дослідження методів високочастотного електрозварювання біологічних тканин в офтальмології. Заснувала новий напрям у використанні лазерного випромінювання – селективний вплив на структури хоріоретинального комплексу, а також вперше в Україні впровадила транспупілярну термотерапію та лікування ретинопатії недоношених. З ії ініціативи в Україні організована невідкладна допомога дітям із цією патологією. У контексті розвитку новітніх лазерних технологій під її керівництвом вивчена, розроблена та впроваджується в практику антимікробна фотодинамічна терапія.

Наукові праці: “Лазерное лечение при патологии глазного дна” (2007); “Тканесохраняющая высокочастотная электросварочная хирургия” (2009); “Первичная глаукома. Новый взгляд на старую проблему” (2010); “Диабетическая макулопатия. Современные аспекты патогенеза, клиники, диагностики, лечения” (2010); “Результаты клинико-морфологического исследования экспериментального применения имплантов на основе поперечносшитого коллагена в качестве аналога донорской роговицы” (2011); “Инфракрасная диагностика в офтальмологии” (2014).

70 років від дня народження офтальмолога, члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Наталії Володимирівни Пасєчнікової (1950) Офтальмолог, член-кореспондент НАМН України (2012), доктор медичних наук (2003), професор (2005), заслужений лікар України (1998), директор ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України" (з 2004), професор кафедри офтальмології Одеського державного медичного університету (з 2007). Один з відомих учених в офтальмології. Основні напрями наукової діяльності присвячені експериментальним і клінічним дослідженням у галузі розробки та застосування лазерних методів для лікування захворювань ока: селективний вплив лазерного випромінювання на структури хоріоретинального комплексу, дослідження з застосування лазерного фемтосекундного лазера в лікуванні захворювань заднього відрізку ока, розробка біоеквіваленту рогівки та пошук нових матеріалів для її біологічного покриття, дослідження методів високочастотного електрозварювання біологічних тканин в офтальмології. Заснувала новий напрям у використанні лазерного випромінювання – селективний вплив на структури хоріоретинального комплексу, а також вперше в Україні впровадила транспупілярну термотерапію та лікування ретинопатії недоношених. З ії ініціативи в Україні організована невідкладна допомога дітям із цією патологією. У контексті розвитку новітніх лазерних технологій під її керівництвом вивчена, розроблена та впроваджується в практику антимікробна фотодинамічна терапія. Наукові праці: "Лазерное лечение при патологии глазного дна" (2007); "Тканесохраняющая высокочастотная электросварочная хирургия" (2009); "Первичная глаукома. Новый взгляд на старую проблему" (2010); "Диабетическая макулопатия. Современные аспекты патогенеза, клиники, диагностики, лечения" (2010); "Результаты клинико-морфологического исследования экспериментального применения имплантов на основе поперечносшитого коллагена в качестве аналога донорской роговицы" (2011); "Инфракрасная диагностика в офтальмологии" (2014).