Народився Сергій Семенович Страфун

Дата:
05.10.2019 день
2019-10-05T00:00:00+03:00
2019-10-06T00:00:00+03:00

60 років від дня народження ортопеда-травматолога, члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Сергія Семеновича Страфуна (1959)

Ортопед-травматолог, член-кореспондент НАМН України (2017), доктор медичних наук (1999), професор (2003), заслужений діяч науки і техніки України (2009), завідувач відділу мікрохірургії та реконструктивної хірургії верхньої кінцівки ДУ “Національний інститут травматології та ортопедії НАМН України”, професор кафедри травматології та ортопедії № 2 Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (з 2010).

Відомий вчений ортопед-травматолог, який створив наукову хірургічну школу, що здобула авторитет в Україні та за її межами. В основі його вагомого наукового внеску лежать багатопланові клінічні й експериментальні дослідження з питань механізму формування ішемічних ушкоджень м′язів і периферичних нервів. Йому вперше вдалося довести тісний взаємозв′язок між змінами підфасціального та внутрішньокісткового тиску, що дало можливість по-новому розглянути патогенез ішемічних і гнійно-некротичних уражень кінцівки, розробити нові технології профілактики та лікування інвалідизуючих післятравматичних ішемічних ускладнень.
Серед пріоритетів його наукових досліджень – створення комплексної системи кількісної оцінки структурно-функціонального стану скелетних м′язів і розробка нових методів діагностики, прогнозування перебігу ішемічних і денерваційно-реінваційних процесів. Все це дозволило створити об′єктивне підґрунтя для оцінки реабілітаційного потенціалу хворих з важкими поліструктурними ушкодженнями кінцівки. Займається проблемами діагностики та лікування гострого та хронічного місцевого гіпертензивно-ішемічного синдрому, ішемічної контрактури кисті та стопи, вільної мікрохірургічної пересадки м’язів для відновлення функції кінцівок, мікрохірургічної пересадки складних комплексів тканин, ортопедичного лікування хворих з травмою плечового сплетення та периферичних нервів.

Національний делегат від України у Всесвітній асоціації ортопедів-травматологів SICOT, Президент Асоціації ортопедів-травматологів України, член Американської Академії ортопедів-хірургів ААОS, член Європейської асоціації хірургів кисті FESSH, член Європейської асоціації хірургії плеча і ліктя SЕСЕС, член Всесвітньої спілки малоінвазивної та артроскопічної хірургії ISACOS, віце-президент Асоціації хірургії кисті України, член Республіканської проблемної комісії з травматології та ортопедії.