Народився Віктор Петрович Неділько

  Дата:
  25.05.2018 день
  2018-05-25T00:00:00+03:00
  2018-05-26T00:00:00+03:00

  90 років від дня народження педіатра, доктора медичних наук, професора Віктора Петровича Неділька (1928)

  У 1956 закінчив Київський медичний інститут. Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної стипендії для видатних діячів науки, Керівник підрозділу наукових проблем організації медичної допомоги дітям і матерям ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України”, член асоціації педіатрів України, очолює науковий напрямок з проблем соціальної педіатрії.

  Зробив значний внесок у розвиток медичної науки, працюючи в МОЗ на посадах Вченого секретаря, Начальника відділу перспективного планування наукових робіт і Заступника голови Вченої Ради МОЗ України, а також Начальника управління НАМН України.

  Основними напрямками наукових досліджень є вивчення здоров’я дітей різних вікових категорій, вплив на його показники медико-соціальних факторів. Зробив значний внесок у проблему збереження здоров’я дітей шкільного віку, розробивши нові підходи до організації їх диспансеризації й оздоровлення. Щорічно бере участь у підготовці доповіді Президента “Про становище дітей в Україні” та виконанні Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”. Забезпечує зв’язок інституту з НАМН і МОЗ України з впровадження пріоритетних наукових розробок. Брав активну участь в оздоровленні дітей, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, виконуючи обов’язки лікаря-координатора в оздоровчому таборі Республіки Куба. Є ветераном 2-ї світової війни.