Народився Володимир Ананійович Улещенко

Дата:
20.03.2017 день
2017-03-20T00:00:00+02:00
2017-03-21T00:00:00+02:00

80 років від дня народження ортопеда-травматолога, доктора медичних наук Володимира Ананійовича Улещенка (1937)
Ортопед-травматолог, доктор медичних наук (1985), академік Української академії наук Національного прогресу (1993), заслужений лікар України (1998), головний науковий співробітник Республіканського нейрохірургічного вертебрального (спінального) центру на базі Українського НДІ травматології та ортопедії.
Після закінчення Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця у 1960 р. проходив клінічну та наукову підготовку в аспірантурі при Українському НДІ травматології та ортопедії (1963). У 1965 р. успішно захистив кандидатську дисертацію “Гомотрансплантация мыщелков бедренной и большеберцовой кости (экспериментально-клиническое исследование)”, у 1985 р. – докторську дисертацію “Врожденный сколиоз у детей и подростков”. Працював старшим науковим співробітником у відділенні дитячої та підліткової ортопедії під керівництвом проф. Г.Т. Лихварь, а потім головним науковим співробітником у відділі хірургії хребта під керівництвом проф. В.Я. Фіщенко.
Брав активну участь у науковій і практичній розробці методів консервативного та хірургічного лікування захворювань і травм хребта, при сколіозі, остеохондрозі, тяжких ускладнених і неускладнених пошкодженнях хребта, розробці інструментів. На оригінально створеній моделі вродженого сколіозу досліджував роль аномалій хребта у формуванні та розвитку викривлень, кореляції їх з клінічними проявами у хворих. Брав участь в організації та був постійним консультантом першої в Україні санаторної школи-інтернату для дітей, хворих на сколіоз, постійним консультантом Республіканської станції санавіації.

80 років від дня народження ортопеда-травматолога, доктора медичних наук Володимира Ананійовича Улещенка (1937) Ортопед-травматолог, доктор медичних наук (1985), академік Української академії наук Національного прогресу (1993), заслужений лікар України (1998), головний науковий співробітник Республіканського нейрохірургічного вертебрального (спінального) центру на базі Українського НДІ травматології та ортопедії. Після закінчення Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця у 1960 р. проходив клінічну та наукову підготовку в аспірантурі при Українському НДІ травматології та ортопедії (1963). У 1965 р. успішно захистив кандидатську дисертацію “Гомотрансплантация мыщелков бедренной и большеберцовой кости (экспериментально-клиническое исследование)”, у 1985 р. – докторську дисертацію “Врожденный сколиоз у детей и подростков”. Працював старшим науковим співробітником у відділенні дитячої та підліткової ортопедії під керівництвом проф. Г.Т. Лихварь, а потім головним науковим співробітником у відділі хірургії хребта під керівництвом проф. В.Я. Фіщенко. Брав активну участь у науковій і практичній розробці методів консервативного та хірургічного лікування захворювань і травм хребта, при сколіозі, остеохондрозі, тяжких ускладнених і неускладнених пошкодженнях хребта, розробці інструментів. На оригінально створеній моделі вродженого сколіозу досліджував роль аномалій хребта у формуванні та розвитку викривлень, кореляції їх з клінічними проявами у хворих. Брав участь в організації та був постійним консультантом першої в Україні санаторної школи-інтернату для дітей, хворих на сколіоз, постійним консультантом Республіканської станції санавіації.