Гепатит: знай, тестуй, лікуй вчасно!

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Існує п’ять основних вірусів гепатиту — типи A, B, C, D і E. Кожен із цих типів може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Гепатити В і С призводять до розвитку хронічного захворювання у сотень мільйонів людей і, в цілому, є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки. Причиною гепатиту А і Е, зазвичай, є вживання в їжу заражених харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D найчастіше передаються при переливанні зараженої крові або її компонентів, при виконанні медичних маніпуляцій із використанням зараженого обладнання/ інструментарію, споживанні наркотиків ін’єкційним шляхом та при незахищених статевих контактах.

Сьогодні гепатит не є вироком для інфікованої людини. Є доступ до препаратів прямої противірусної дії, які дають до 95% ефективності лікування.

Щоби пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Щоби пройти тест поза амбулаторією – в Україні функціонує Національна гаряча лінія довіри з питань вірусних гепатитів Благодійного фонду ″Надія та Довіра″ – 0 800 50 33 10.

Фахівці гарячої лінії надають кваліфіковану консультацію та інформацію, про способи запобігання і шляхи подолання захворювання. Нині значно більше пацієнтів можуть отримати лікування за державний кошт.

У Києві можна буде безкоштовно протестуватися на гепатит протягом 26−28 липня, експрес-тести можна буде зробити у таких містах, як Дніпро, Сєвєродонецьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Харків, Кропивницький, Добропілля, а також у селі Криворіжжя Добропільського району.

Долучаючись до інформаційних акцій суспільних організацій та МОЗ України – до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, у виставковій залі ННМБУ розгорнуто книжкову виставку, присвячену важливій темі сучасної медицини – діагностиці, лікуванню та профілактиці гепатитів з демонстрацією матеріалів на сайті бібліотеки та Facebook.

[embeddoc url=”https://library.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/Virtualna-knyzhkova-vystavka-do-Vsesvitnogo-dnya-borotby-z-gepatytom.pdf” download=”all” viewer=”google”]

Публікації на цю тему

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Існує п'ять основних вірусів гепатиту — типи A, B, C, D і E. Кожен із цих типів може мати серйозні наслідки для здоров'я. Гепатити В і С призводять до розвитку хронічного захворювання у сотень мільйонів людей і, в цілому, є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки. Причиною гепатиту А і Е, зазвичай, є вживання в їжу заражених харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D найчастіше передаються при переливанні зараженої крові або її компонентів, при виконанні медичних маніпуляцій із використанням зараженого обладнання/ інструментарію, споживанні наркотиків ін'єкційним шляхом та при незахищених статевих контактах. Сьогодні гепатит не є вироком для інфікованої людини. Є доступ до препаратів прямої противірусної дії, які дають до 95% ефективності лікування. Щоби пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Щоби пройти тест поза амбулаторією - в Україні функціонує Національна гаряча лінія довіри з питань вірусних гепатитів Благодійного фонду ″Надія та Довіра″ – 0 800 50 33 10. Фахівці гарячої лінії надають кваліфіковану консультацію та інформацію, про способи запобігання і шляхи подолання захворювання. Нині значно більше пацієнтів можуть отримати лікування за державний кошт. У Києві можна буде безкоштовно протестуватися на гепатит протягом 26−28 липня, експрес-тести можна буде зробити у таких містах, як Дніпро, Сєвєродонецьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Харків, Кропивницький, Добропілля, а також у селі Криворіжжя Добропільського району. Долучаючись до інформаційних акцій суспільних організацій та МОЗ України - до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, у виставковій залі ННМБУ розгорнуто книжкову виставку, присвячену важливій темі сучасної медицини – діагностиці, лікуванню та профілактиці гепатитів з демонстрацією матеріалів на сайті бібліотеки та Facebook. [embeddoc url="https://library.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/Virtualna-knyzhkova-vystavka-do-Vsesvitnogo-dnya-borotby-z-gepatytom.pdf" download="all" viewer="google"]