Коган-Ясний Віктор Мойсейович – терапевт, вчений.

У Національній медичній бібліотеці відбулась презентація біобібліографічного нарису «Коган-Ясний Віктор Мойсейович – терапевт, вчений. До 130-річчя від дня народження».

Це видання реалізовано спільно з науковою бібліотекою Харківського національного медичного університету (ХНМУ) та продовжує серію біобібліографічних видань «Медична біографістика».

Ім’я харківського професора, заслуженого діяча науки УРСР В. М. Когана-Ясного певний час замовчувалося, незважаючи на його внесок у розвиток терапії та ен докринології. Серед вагомих досягнень В. М. Когана-Ясного – створення в лабораторії В. Я. Данилевського першого вітчизняного інсуліну (1923), який за сприяння вченого почали промислово виробляти в Радянському Союзі (1927); відкриття Українського інституту харчування (1931); участь у заснуванні курорту «Березовські мінеральні води» (1927) тощо.

Про наукову та публікаційну активність В. М. Когана-Ясного свідчать 243 описи його праць, вміщені у виданні, а також матеріали про нього. Біографія та фотографії В. М. Когана-Ясного представлені професором кафедри військової терапії М. П. Бойчаком і директоркою Народного Музею історії ХНМУ Ж. М. Перцевою. Одну зі статей, включених до нарису, професор М. П. Бойчак присвятив внеску В. М. Когана-Ясного та його учнів у розвиток вітчизняної воєнно-польової терапії.

Запрошуємо до Бібліотеки

Читачі нашої бібліотеки мають доступ до найбільшої в Україні колекції медичних книг та періодичних видань. Отримавши читацький квиток, Ви зможете працювати у стінах прекрасної історичної будівлі, в центрі Києва. Наші читачі, серед яких відомі імена у медицині, вважають ресурси Бібліотеки безцінними. Ми хочемо, щоб ви приєдналися до них.

У Національній медичній бібліотеці відбулась презентація біобібліографічного нарису «Коган-Ясний Віктор Мойсейович – терапевт, вчений. До 130-річчя від дня народження». Це видання реалізовано спільно з науковою бібліотекою Харківського національного медичного університету (ХНМУ) та продовжує серію біобібліографічних видань «Медична біографістика». Ім’я харківського професора, заслуженого діяча науки УРСР В. М. Когана-Ясного певний час замовчувалося, незважаючи на його внесок у розвиток терапії та ен докринології. Серед вагомих досягнень В. М. Когана-Ясного – створення в лабораторії В. Я. Данилевського першого вітчизняного інсуліну (1923), який за сприяння вченого почали промислово виробляти в Радянському Союзі (1927); відкриття Українського інституту харчування (1931); участь у заснуванні курорту «Березовські мінеральні води» (1927) тощо. Про наукову та публікаційну активність В. М. Когана-Ясного свідчать 243 описи його праць, вміщені у виданні, а також матеріали про нього. Біографія та фотографії В. М. Когана-Ясного представлені професором кафедри військової терапії М. П. Бойчаком і директоркою Народного Музею історії ХНМУ Ж. М. Перцевою. Одну зі статей, включених до нарису, професор М. П. Бойчак присвятив внеску В. М. Когана-Ясного та його учнів у розвиток вітчизняної воєнно-польової терапії.