Лікарі світу за мир

6 серпня відзначається день ″Лікарі світу – за мир″, започаткований організацією ″Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі″ в 1980 році у Франції. Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. В результаті вибуху загинуло понад 130 тисяч жителів міста, з них 78 тисяч — миттєво. Без житла залишилися десятки тисяч людей, а саме місто перетворилося на палаючі руїни. Хіросіма — символ боротьби проти зброї масового знищення.

Дата трагедії в Хіросімі і необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною, для створення не святкового, а скорботного дня, щоб в черговий раз нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї і зброї взагалі.

Цей день в певному сенсі є символічним і нагадує про цю трагічну дату, а також підкреслює роль лікарів в боротьбі за мир та в запобіганні війни. Адже основне покликання лікарів – збереження життя та здоров’я людей. Саме в цей день лікарі мають згуртуватися в єдиному пориві за мир на Землі і в Україні зокрема, щоб уникнути всесвітньої ядерної загрози та не повторення минулих уроків історії.

Наразі, ця тема для України є дуже актуальною, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим в зоні проведення АТО.

Щиро дякуємо всім медичним працівникам, які самовіддано працюють в нелегких умовах та оберігають і рятують людські життя.

Публікації на цю тему

6 серпня відзначається день ″Лікарі світу – за мир″, започаткований організацією ″Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі″ в 1980 році у Франції. Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. В результаті вибуху загинуло понад 130 тисяч жителів міста, з них 78 тисяч — миттєво. Без житла залишилися десятки тисяч людей, а саме місто перетворилося на палаючі руїни. Хіросіма — символ боротьби проти зброї масового знищення. Дата трагедії в Хіросімі і необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною, для створення не святкового, а скорботного дня, щоб в черговий раз нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї і зброї взагалі. Цей день в певному сенсі є символічним і нагадує про цю трагічну дату, а також підкреслює роль лікарів в боротьбі за мир та в запобіганні війни. Адже основне покликання лікарів – збереження життя та здоров’я людей. Саме в цей день лікарі мають згуртуватися в єдиному пориві за мир на Землі і в Україні зокрема, щоб уникнути всесвітньої ядерної загрози та не повторення минулих уроків історії. Наразі, ця тема для України є дуже актуальною, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим в зоні проведення АТО. Щиро дякуємо всім медичним працівникам, які самовіддано працюють в нелегких умовах та оберігають і рятують людські життя.