Людина і її мозок

Фонд ННМБ України поповнився новою книгою – монографією Віталія Цимбалюка, академіка НАН та НАМН України, д. мед. н., проф., завідувача кафедри нейрохірургії НМУ ім. О.О. Богомольця та Володимира Медведєва, д. мед. н., проф. кафедри нейрохірургії НМУ ім. О.О. Богомольця

«У цій книзі наведено багато даних з переднього краю науки про мозок – нейробіології, – пишуть автори. – Більшість з них у чуйного і вдумливого читача породить переживання чудесного. І це сподівано: дивовижа відкривається нам у будь-якому спостережливому огляді нашого буття, тим більше – нашого улаштування. Оскільки книга містить значний об’єм непересічної, сказати б, дивовижної інформації про мозок, у нас склалося враження певної енциклопедичності (але не еклектичності). Тому форматне уточнення «Encephalopaedia mirorum», думаємо, цілком доречне».
Що ж «Енцефалопедія чудес», як її назвали автори, містить не тільки актуальну інформацію про улаштування та функцій головного мозку, але й історичні довідки, які розкривають неоціненний вклад у фундаментальну нейроморфологію українського генія – Володимира Беца. Книга – це «спроба популяризації науки нетиповим шляхом: не повсюдно поширеним методом «розповіді простою мовою про складні речі», котрий дуже часто веде до необґрунтованої схематизації і сплощення, а методом «розкриття складного у – як більшості здається – простих речах» (В. Вахштайн)», – продовжують автори. В нагоді популяризації монографії слугує також емоційне викладення матеріалу.

Тож книга буде цікавою не тільки нейрофізіологам, нейроморфологам, нейрохірургам та неврологам, але й широкому колу науковців – істориків науки і філософам.

Публікації на цю тему

Фонд ННМБ України поповнився новою книгою – монографією Віталія Цимбалюка, академіка НАН та НАМН України, д. мед. н., проф., завідувача кафедри нейрохірургії НМУ ім. О.О. Богомольця та Володимира Медведєва, д. мед. н., проф. кафедри нейрохірургії НМУ ім. О.О. Богомольця «У цій книзі наведено багато даних з переднього краю науки про мозок – нейробіології, – пишуть автори. – Більшість з них у чуйного і вдумливого читача породить переживання чудесного. І це сподівано: дивовижа відкривається нам у будь-якому спостережливому огляді нашого буття, тим більше – нашого улаштування. Оскільки книга містить значний об’єм непересічної, сказати б, дивовижної інформації про мозок, у нас склалося враження певної енциклопедичності (але не еклектичності). Тому форматне уточнення «Encephalopaedia mirorum», думаємо, цілком доречне». Що ж «Енцефалопедія чудес», як її назвали автори, містить не тільки актуальну інформацію про улаштування та функцій головного мозку, але й історичні довідки, які розкривають неоціненний вклад у фундаментальну нейроморфологію українського генія – Володимира Беца. Книга – це «спроба популяризації науки нетиповим шляхом: не повсюдно поширеним методом «розповіді простою мовою про складні речі», котрий дуже часто веде до необґрунтованої схематизації і сплощення, а методом «розкриття складного у – як більшості здається – простих речах» (В. Вахштайн)», - продовжують автори. В нагоді популяризації монографії слугує також емоційне викладення матеріалу. Тож книга буде цікавою не тільки нейрофізіологам, нейроморфологам, нейрохірургам та неврологам, але й широкому колу науковців – істориків науки і філософам.