Молитва до Богородиці в нашій бібліотеці

Молитва до Богородиці «Stabat Mater» Джованні Перголезі буде виконана в Золотій Залі Національної наукової медичної бібліотеки України 10 травня о 15:00. Запрошуємо!

Виконавці – лауреати міжнародних конкурсів:

  • Наталія Скринник (сопрано)
  • Марія Попович (меццо-сопрано)
  • Поліна Буракова (фортепіано)
  • Геннадій Таранюк (художнє слово)

Автором тексту молитви «Stabat Mater» («Страдальна Мати») вважається італійський поет XIII ст. Якопоне да Тоді (справжнє ім’я Якопо да Бенедетті). Існують також припущення щодо авторства св. Бонавентури та папи Іннокентія III. Відповідно до традицій середньовічної культури, молитва компонувалась з фрагментів ранніх поетичних творів. Найстаріші з них відносяться до кінця XI ст. Найбільш ранній з відомих текстів молитви датують 1320 роком.

Давня католицька молитва «Stabat Mater» має безліч мистецьких версій. Перші авторські музичні перекладення з’явилися в епоху Ренесансу. Бароко збагатило музичну традицію «Stabat Mater» композиціями кантатного типу. У ХVІІІ ст., період народження опери, вокал прикрасив оркестровий акомпанемент, а віртуозні сольні партії почали чергуватись із хоровими частинами. Не випадково серед авторів «Stabat Mater» переважна більшість відомих оперних композиторів, серед них і Джованні  Перголезі.

Композитор прожив усього 26 років, але встиг створити новий напрям в історії жанру, а саме комічну оперу. Найпопулярнішим його твором є опера «Служниця-пані». Але поряд зі світською, Дж. Перголезі писав і духовну музику. Саме його «Stabat Mater», створена незадовго до смерті, стала найвідомішим духовним твором італійського композитора, який не втрачає популярності до наших днів.

Перша частина «Stabat Mater» оповідає про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа, друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.

Публікації на цю тему

Continue to the category
Молитва до Богородиці «Stabat Mater» Джованні Перголезі буде виконана в Золотій Залі Національної наукової медичної бібліотеки України 10 травня о 15:00. Запрошуємо! Виконавці – лауреати міжнародних конкурсів:
  • Наталія Скринник (сопрано)
  • Марія Попович (меццо-сопрано)
  • Поліна Буракова (фортепіано)
  • Геннадій Таранюк (художнє слово)
Автором тексту молитви «Stabat Mater» («Страдальна Мати») вважається італійський поет XIII ст. Якопоне да Тоді (справжнє ім'я Якопо да Бенедетті). Існують також припущення щодо авторства св. Бонавентури та папи Іннокентія III. Відповідно до традицій середньовічної культури, молитва компонувалась з фрагментів ранніх поетичних творів. Найстаріші з них відносяться до кінця XI ст. Найбільш ранній з відомих текстів молитви датують 1320 роком. Давня католицька молитва «Stabat Mater» має безліч мистецьких версій. Перші авторські музичні перекладення з’явилися в епоху Ренесансу. Бароко збагатило музичну традицію «Stabat Mater» композиціями кантатного типу. У ХVІІІ ст., період народження опери, вокал прикрасив оркестровий акомпанемент, а віртуозні сольні партії почали чергуватись із хоровими частинами. Не випадково серед авторів «Stabat Mater» переважна більшість відомих оперних композиторів, серед них і Джованні  Перголезі. Композитор прожив усього 26 років, але встиг створити новий напрям в історії жанру, а саме комічну оперу. Найпопулярнішим його твором є опера «Служниця-пані». Але поряд зі світською, Дж. Перголезі писав і духовну музику. Саме його «Stabat Mater», створена незадовго до смерті, стала найвідомішим духовним твором італійського композитора, який не втрачає популярності до наших днів. Перша частина «Stabat Mater» оповідає про страждання Діви Марії під час розп'яття Ісуса Христа, друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.