День захисника України – щорічне державне свято встановлено Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року. Цей день нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій.

Це свято пов’язане з розвитком війська від часів Русі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах тощо. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – шапка “мазепинка”, нарукавний тризуб. А гасло “Слава Україні” – “Героям слава” стало офіційним вітанням українського війська.

З початком сучасної російсько-української війни майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

Наразі Українська армія активно модернізується, позбувається радянської спадщини та відновлює українські військові традиції. Наше військо стає однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима більше 5 років досвіду боїв російсько-української війни.

Поряд із чоловіками на захист Батьківщини ставали жінки. 14 жовтня українці шанують воїнів, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі, які в різні часи боронили і боронять нашу незалежність і територіальну цілісність. У День захисника України ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. У цей день, згадуємо загиблих вояків і дякуємо всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави.