Наркотики та психоактивні речовини

Друге доповнене видання книжки «Наркотики та психоактивні речовини» вийшло з друку через 2 роки після появи першого видання. Автори розраховували, що їхня праця буде актуальною 2-3 роки, але помилилися. Перше видання протрималося рік. В середньому одна з таких нових речовин виходить на ринок щотижня. Їх кількість невпинно зростає. Видання багато розповідає нам про реальний стан сучасної польської молоді, а відтак і польського суспільства, а також дає точний діагноз проблемам наркоманії в Польщі. Його можна рекомендувати всім, хто займається (або хоче займатися) процесами соціалізації та виховання майбутніх поколінь. Хочеться сподіватися, що завдяки науковій достовірності та відмінній формі опрацювання видання посяде чільне місце в польській науково-практичній літературі.

Нові психоактивні речовини – це синтетичні аналоги уже відомих наркотичних речовин, але за своєю хімічною структурою не підпадають під державний контроль. Тобто де-факто це – наркотична чи психотропна речовина, в тому числі і особливо небезпечна, а де-юре може бути абсолютно легальною через свій новий хімічний склад.

Необхідно усувати існуючі прогалини в чинному законодавстві. В даний момент немає нормативного документа, де написано, як у цьому випадку діяти, куди направляти запити, які, як зробити цю речовину підконтрольною, щоб надалі мати можливість притягнути до відповідальності тих, хто збуває ці наркотики. Авотри, у свою чергу розробили проект такого документа, погодили з Міністерством охорони здоров’я та іншими зацікавленими органами і є підстави вважати, що він найближчим часом буде прийнятий. Тоді буде запроваджений більш дієвий механізм боротьби з новими психоактивними речовинами. Ці наркотики дуже небезпечні: від них багато передозувань, в тому числі і з летальним результатом. Речовина більш концентрована і набагато небезпечніша за своєю природою, ніж той же опій або героїн.

Більшість споживачів помилково вважають: якщо речовини легальні, значить вони безпечні. Основна аудиторія – молодь, яка вживає класичну марихуану, так нові психоактивні речовини. Буває, що поліція документу злочинну діяльність серйозної групи, вилучає речовини, а вони де-юре не є підконтрольними, тобто наркотичним засобом чи психотропною речовиною. І це істотно ускладнює процес збору даних, необхідних для притягнення до кримінальної відповідальності. Інтернет розмив кордони, зробив ринок збуту необмеженим. Не тільки у Польщі – це проблема світового рівня. Зараз достатньо просто вийти в інтернет, промоніторити, підібрати ресурс, який це збуває, оплатити, просто діставши з кишені смартфон, отримати повідомлення, де знаходиться цей захований наркотик і піти забрати його.

Зміст книги

Словничок

Від авторів. Наркотики та НПР (нові психоактивні речовини) – багатовимірний виклик

Вступ. Як жити у світі наркотиків і залежностей – чому освіта та профілактика такі важливі?

Пастка законності та незаконності

Розділ 1

Дорослішання – його потенціали та ризики

Розділ 2

Що таке наркотики та НПР

2.1. Яка різниця між наркотиками та НПР

2.2. «Важкі» та «легкі» наркотики, або міфи, міфи, міфи.

Розділ 3

Наркотики та НПР у Польщі

3.1. Наркотики у Європі та на польському ринку

3.2. Що варто знати

3.3. Канали надходження наркотиків

Розділ 4

Механізми залежності – від експерименту до важкої хвороби

4.1. Чому і коли ми стаємо залежними

4.2. Психологічні аспекти та механізми виникнення залежності

4.3. Деякі наслідки наркоманії

Розділ 5

Створення попиту – наркозлочинність

5.1. Наркозлочинність у Польщі

Розділ 6

Як захистити дітей і підлітків від наркотиків?

6.1. Як виховати відповідальну дитину

Розділ 7

Як розпізнати небезпеку та поведінку людини, яка вживає наркотики або синтетичні психоактивні речовини (конструкторські або дизайнерські наркотики)

Правила безпеки

7.1. Що варто знати?

7.2. Нехімічні тести на наркотики

7.3. Чи варто використовувати хімічні тести

Розділ 8

8.1. Ознаки вживання наркотиків та НПР

8.2. Важлива інформація про деякі речовини

Розділ 9

Нові наркотики («легальні наркотики») як загроза громадському здоров’ю у Польщі

9.1. Проблеми нових наркотиків. Вступ.

9.2. Законодавчі прогалин у визнанні нових психоактивних речовин небезпечними для здоров’я людини.

9.3. Поділ на групи нових препаратів з урахуванням характеристики впливу на здоров’я людини

9.4. Епідеміологія отруєнь новими психоактивними речовинами у Польщі

Розділ 10

Соціально-демографічні характеристики споживачів нових наркотиків у Польщі

Розділ 11

Способи захисту. Чому варто виховувати дітей віруючими людьми у світі ризику

Публікації на цю тему

Друге доповнене видання книжки «Наркотики та психоактивні речовини» вийшло з друку через 2 роки після появи першого видання. Автори розраховували, що їхня праця буде актуальною 2-3 роки, але помилилися. Перше видання протрималося рік. В середньому одна з таких нових речовин виходить на ринок щотижня. Їх кількість невпинно зростає. Видання багато розповідає нам про реальний стан сучасної польської молоді, а відтак і польського суспільства, а також дає точний діагноз проблемам наркоманії в Польщі. Його можна рекомендувати всім, хто займається (або хоче займатися) процесами соціалізації та виховання майбутніх поколінь. Хочеться сподіватися, що завдяки науковій достовірності та відмінній формі опрацювання видання посяде чільне місце в польській науково-практичній літературі. Нові психоактивні речовини – це синтетичні аналоги уже відомих наркотичних речовин, але за своєю хімічною структурою не підпадають під державний контроль. Тобто де-факто це – наркотична чи психотропна речовина, в тому числі і особливо небезпечна, а де-юре може бути абсолютно легальною через свій новий хімічний склад. Необхідно усувати існуючі прогалини в чинному законодавстві. В даний момент немає нормативного документа, де написано, як у цьому випадку діяти, куди направляти запити, які, як зробити цю речовину підконтрольною, щоб надалі мати можливість притягнути до відповідальності тих, хто збуває ці наркотики. Авотри, у свою чергу розробили проект такого документа, погодили з Міністерством охорони здоров'я та іншими зацікавленими органами і є підстави вважати, що він найближчим часом буде прийнятий. Тоді буде запроваджений більш дієвий механізм боротьби з новими психоактивними речовинами. Ці наркотики дуже небезпечні: від них багато передозувань, в тому числі і з летальним результатом. Речовина більш концентрована і набагато небезпечніша за своєю природою, ніж той же опій або героїн. Більшість споживачів помилково вважають: якщо речовини легальні, значить вони безпечні. Основна аудиторія – молодь, яка вживає класичну марихуану, так нові психоактивні речовини. Буває, що поліція документу злочинну діяльність серйозної групи, вилучає речовини, а вони де-юре не є підконтрольними, тобто наркотичним засобом чи психотропною речовиною. І це істотно ускладнює процес збору даних, необхідних для притягнення до кримінальної відповідальності. Інтернет розмив кордони, зробив ринок збуту необмеженим. Не тільки у Польщі – це проблема світового рівня. Зараз достатньо просто вийти в інтернет, промоніторити, підібрати ресурс, який це збуває, оплатити, просто діставши з кишені смартфон, отримати повідомлення, де знаходиться цей захований наркотик і піти забрати його.

Зміст книги

Словничок Від авторів. Наркотики та НПР (нові психоактивні речовини) – багатовимірний виклик Вступ. Як жити у світі наркотиків і залежностей - чому освіта та профілактика такі важливі? Пастка законності та незаконності Розділ 1

Дорослішання - його потенціали та ризики

Розділ 2

Що таке наркотики та НПР

2.1. Яка різниця між наркотиками та НПР 2.2. «Важкі» та «легкі» наркотики, або міфи, міфи, міфи. Розділ 3

Наркотики та НПР у Польщі

3.1. Наркотики у Європі та на польському ринку 3.2. Що варто знати 3.3. Канали надходження наркотиків Розділ 4

Механізми залежності - від експерименту до важкої хвороби

4.1. Чому і коли ми стаємо залежними 4.2. Психологічні аспекти та механізми виникнення залежності 4.3. Деякі наслідки наркоманії Розділ 5

Створення попиту – наркозлочинність

5.1. Наркозлочинність у Польщі Розділ 6

Як захистити дітей і підлітків від наркотиків?

6.1. Як виховати відповідальну дитину Розділ 7 Як розпізнати небезпеку та поведінку людини, яка вживає наркотики або синтетичні психоактивні речовини (конструкторські або дизайнерські наркотики)

Правила безпеки

7.1. Що варто знати? 7.2. Нехімічні тести на наркотики 7.3. Чи варто використовувати хімічні тести Розділ 8 8.1. Ознаки вживання наркотиків та НПР 8.2. Важлива інформація про деякі речовини Розділ 9

Нові наркотики («легальні наркотики») як загроза громадському здоров’ю у Польщі

9.1. Проблеми нових наркотиків. Вступ. 9.2. Законодавчі прогалин у визнанні нових психоактивних речовин небезпечними для здоров’я людини. 9.3. Поділ на групи нових препаратів з урахуванням характеристики впливу на здоров'я людини 9.4. Епідеміологія отруєнь новими психоактивними речовинами у Польщі Розділ 10

Соціально-демографічні характеристики споживачів нових наркотиків у Польщі

Розділ 11

Способи захисту. Чому варто виховувати дітей віруючими людьми у світі ризику