Науковець і військовий: пам’яті Біжана Шаропова

19 квітня 2023 року в Національній наукові медичній бібліотеці України відбувся вечір пам’яті у форматі конференції, присвячений пам’яті молодого науковця, чиє життя обірвалось на війні 13 квітня 2022 року.

Біжан Шаропов (1989–2022) прожив коротке, яскраве життя, обирав складні і невідомі напрями як в науці так і в житті, займався бізнесом і письменництвом. Він був випускником програми «Біологія» НаУКМА (бакалавр 2011, магістром 2013), канд. біол. наук (2019), науковим співробітником відділу нервово-м’язової фізіології та головою Ради молодих вчених Інституту фізіології імені О. О. Богомольця, співзасновником і головним біологом компанії «Українські генетичні технології».

Ключовою подією заходу став відеозапис лекції Біжана, зроблений у 2020 році «За лаштунками логіки, або як мозок здійснює судження і обчислення».

На заході виступили колеги і друзі:

Нана Войтенко, д-р біол. наук, ректорка ЗВО «Академія Добробут», професорка кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету з виступом «Разом до європейської науки»;

Олексій Болдирєв, канд. біол. наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету, координатор проєкту «Дні науки» з виступом «Про нобелівські канали та дослідження Біжана»;

Дарка Озерна, біологиня, радіоведуча, медична журналістка, консультантка зі здорового способу життя з виступом «Навіщо розповідати про науку, окрім як перед науковцями? Про популяризацію науки і Біжана»;

Євген Горлач, диктор, автор телепроєктів, диктор аудіокнигарні АБУК майстерно прочитав розділ із книги Біжана Шаропова «Ще одне штучне серце».

Публікації на цю тему

19 квітня 2023 року в Національній наукові медичній бібліотеці України відбувся вечір пам’яті у форматі конференції, присвячений пам’яті молодого науковця, чиє життя обірвалось на війні 13 квітня 2022 року. Біжан Шаропов (1989–2022) прожив коротке, яскраве життя, обирав складні і невідомі напрями як в науці так і в житті, займався бізнесом і письменництвом. Він був випускником програми «Біологія» НаУКМА (бакалавр 2011, магістром 2013), канд. біол. наук (2019), науковим співробітником відділу нервово-м’язової фізіології та головою Ради молодих вчених Інституту фізіології імені О. О. Богомольця, співзасновником і головним біологом компанії «Українські генетичні технології». Ключовою подією заходу став відеозапис лекції Біжана, зроблений у 2020 році «За лаштунками логіки, або як мозок здійснює судження і обчислення». На заході виступили колеги і друзі: Нана Войтенко, д-р біол. наук, ректорка ЗВО «Академія Добробут», професорка кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету з виступом «Разом до європейської науки»; Олексій Болдирєв, канд. біол. наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету, координатор проєкту «Дні науки» з виступом «Про нобелівські канали та дослідження Біжана»; Дарка Озерна, біологиня, радіоведуча, медична журналістка, консультантка зі здорового способу життя з виступом «Навіщо розповідати про науку, окрім як перед науковцями? Про популяризацію науки і Біжана»; Євген Горлач, диктор, автор телепроєктів, диктор аудіокнигарні АБУК майстерно прочитав розділ із книги Біжана Шаропова «Ще одне штучне серце».