Науковець і військовий: пам’яті Біжана Шаропова

19 квітня 2023 року в Національній наукові медичній бібліотеці України відбувся вечір пам’яті у форматі конференції, присвячений пам’яті молодого науковця, чиє життя обірвалось на війні 13 квітня 2022 року.

Біжан Шаропов (1989–2022) прожив коротке, яскраве життя, обирав складні і невідомі напрями як в науці так і в житті, займався бізнесом і письменництвом. Він був випускником програми «Біологія» НаУКМА (бакалавр 2011, магістром 2013), канд. біол. наук (2019), науковим співробітником відділу нервово-м’язової фізіології та головою Ради молодих вчених Інституту фізіології імені О. О. Богомольця, співзасновником і головним біологом компанії «Українські генетичні технології».

Ключовою подією заходу став відеозапис лекції Біжана, зроблений у 2020 році «За лаштунками логіки, або як мозок здійснює судження і обчислення».

На заході виступили колеги і друзі:

Нана Войтенко, д-р біол. наук, ректорка ЗВО «Академія Добробут», професорка кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету з виступом «Разом до європейської науки»;

Олексій Болдирєв, канд. біол. наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету, координатор проєкту «Дні науки» з виступом «Про нобелівські канали та дослідження Біжана»;

Дарка Озерна, біологиня, радіоведуча, медична журналістка, консультантка зі здорового способу життя з виступом «Навіщо розповідати про науку, окрім як перед науковцями? Про популяризацію науки і Біжана»;

Євген Горлач, диктор, автор телепроєктів, диктор аудіокнигарні АБУК майстерно прочитав розділ із книги Біжана Шаропова «Ще одне штучне серце».

Публікації на цю тему

Continue to the category
19 квітня 2023 року в Національній наукові медичній бібліотеці України відбувся вечір пам’яті у форматі конференції, присвячений пам’яті молодого науковця, чиє життя обірвалось на війні 13 квітня 2022 року. Біжан Шаропов (1989–2022) прожив коротке, яскраве життя, обирав складні і невідомі напрями як в науці так і в житті, займався бізнесом і письменництвом. Він був випускником програми «Біологія» НаУКМА (бакалавр 2011, магістром 2013), канд. біол. наук (2019), науковим співробітником відділу нервово-м’язової фізіології та головою Ради молодих вчених Інституту фізіології імені О. О. Богомольця, співзасновником і головним біологом компанії «Українські генетичні технології». Ключовою подією заходу став відеозапис лекції Біжана, зроблений у 2020 році «За лаштунками логіки, або як мозок здійснює судження і обчислення». На заході виступили колеги і друзі: Нана Войтенко, д-р біол. наук, ректорка ЗВО «Академія Добробут», професорка кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету з виступом «Разом до європейської науки»; Олексій Болдирєв, канд. біол. наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету, координатор проєкту «Дні науки» з виступом «Про нобелівські канали та дослідження Біжана»; Дарка Озерна, біологиня, радіоведуча, медична журналістка, консультантка зі здорового способу життя з виступом «Навіщо розповідати про науку, окрім як перед науковцями? Про популяризацію науки і Біжана»; Євген Горлач, диктор, автор телепроєктів, диктор аудіокнигарні АБУК майстерно прочитав розділ із книги Біжана Шаропова «Ще одне штучне серце».