Навіщо бібліотека оцифровує старі книги?

Фізичні, паперові книги завжди будуть зберігати свою чарівність для читачів. Втім, сьогодні зʼявляється все більше людей, що читають книги на своїх планшетах та смартфонах. І неважливо, коли ця інформація зʼявилася на світ, сьогодні чи три століття тому, вона не втрачає цінності для дослідників, вона стає інформаційним надбанням людства.

Надавши можливість старій паперовій книзі існувати у новому інформаційному просторі ми фактично увічнюємо її життя і збагачуємо національне та загальнолюдське надбання.

Крім того, є ще кілька переваг оцифрування книг:

  • Цифрова бібліотека займає невеликий простір
  • Оцифрування книги захищає її від пошкодження, втрати або крадіжки
  • Оцифрування пошкодженої книги може знову зробити її доступною для перегляду
  • Оцифровані книги можна легко отримати онлайн, відповідно збільшивши кількість читачів бібліотеки
  • Оцифрування заощаджує папір та зменшує негативний вплив на екологію

Для того, щоби оцифровувати книги, надто стародруки, потрібен системний підхід. Це включає не тільки спеціальне сканувальне обладнання, а й програмне забезпечення, організацію робочого процесу, підготовку персоналу, роботу з електронним архівом.

Сьогодні наша бібліотека, подолавши шлях від пошуку спеціального сканувального обладнання до першого випуску, пропонує до вашої уваги книгу Рене Декарта “Трактат про людину”, видання 1677 року. Це перша робота в історії науки і медицини, що побудувала єдину систему фізіології людини.

«De Homine» не публікувався за життя вченого. Рукопис твору було знайдено вже після його смерті серед інших паперів. Робота вперше надрукована була латиною у 1662 році. Друге видання, доповнене розділом про формування плоду, нотатками та ілюстраціями доктора медицини Ла Форжа, – французькою мовою в 1664 році. Книга Renati Desсartes. Tractatus de Homine, et de formation foetus Quorum prior Notis perpetuis Ludovici de la Forge, MD illustratur, 1677 року є першим виданням Ельзевіру (третє загалом). Вона містить найбільше оригінальних текстів латинською мовою та додатки, що були підготовлені до другого видання.

http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/222

Публікації на цю тему

Фізичні, паперові книги завжди будуть зберігати свою чарівність для читачів. Втім, сьогодні зʼявляється все більше людей, що читають книги на своїх планшетах та смартфонах. І неважливо, коли ця інформація зʼявилася на світ, сьогодні чи три століття тому, вона не втрачає цінності для дослідників, вона стає інформаційним надбанням людства. Надавши можливість старій паперовій книзі існувати у новому інформаційному просторі ми фактично увічнюємо її життя і збагачуємо національне та загальнолюдське надбання. Крім того, є ще кілька переваг оцифрування книг:
  • Цифрова бібліотека займає невеликий простір
  • Оцифрування книги захищає її від пошкодження, втрати або крадіжки
  • Оцифрування пошкодженої книги може знову зробити її доступною для перегляду
  • Оцифровані книги можна легко отримати онлайн, відповідно збільшивши кількість читачів бібліотеки
  • Оцифрування заощаджує папір та зменшує негативний вплив на екологію
Для того, щоби оцифровувати книги, надто стародруки, потрібен системний підхід. Це включає не тільки спеціальне сканувальне обладнання, а й програмне забезпечення, організацію робочого процесу, підготовку персоналу, роботу з електронним архівом. Сьогодні наша бібліотека, подолавши шлях від пошуку спеціального сканувального обладнання до першого випуску, пропонує до вашої уваги книгу Рене Декарта "Трактат про людину", видання 1677 року. Це перша робота в історії науки і медицини, що побудувала єдину систему фізіології людини. «De Homine» не публікувався за життя вченого. Рукопис твору було знайдено вже після його смерті серед інших паперів. Робота вперше надрукована була латиною у 1662 році. Друге видання, доповнене розділом про формування плоду, нотатками та ілюстраціями доктора медицини Ла Форжа, – французькою мовою в 1664 році. Книга Renati Desсartes. Tractatus de Homine, et de formation foetus Quorum prior Notis perpetuis Ludovici de la Forge, MD illustratur, 1677 року є першим виданням Ельзевіру (третє загалом). Вона містить найбільше оригінальних текстів латинською мовою та додатки, що були підготовлені до другого видання. http://emed.library.gov.ua/jspui/handle/123456789/222